Zima tuż, tuż - zaopatrz się w nowy komplet opon zimowych, jakie będą gwarancją pewnej oraz komfortowej jazdy


Nadejście zimy dla wielu kierowców to prawdziwy koszmar. Boją się oni opadów śniegu, śliskiej drogi , a także kiepskiej klarowności powietrza. Niestety zazwyczaj nie uda nam się uniknąć prowadzenia samochodu w okresie zimowym. Dlatego też winniśmy wiedzieć w co musimy się zaopatrzyć, żeby jeździć bez ryzyka.


Bez wątpienia najistotniejszą rzeczą są nowe opony zimowe, które wykonane są z kauczuku i krzemu. To w zasadzie odróżnia je od opon letnich. Dzięki wdrożeniu kauczuku stają się one bardziej plastyczne, za pomocą czego przyczepność do podłoża jest dużo lepsza. Ta cecha jest szczególnie relewantna, gdy temperatura powietrza spada poniżej zera stopni Celsjusza.
opony
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Kolejną niesamowicie ważną rzeczą jest to, że opona zimowa ma krótszy czas zatrzymania, co prawdopodobnie stanie się konieczne na śliskiej powierzchni. Wiadomo, że w okresie zimowym notorycznie pada śnieg i następuje nie lada zamglenie, w związku z czym nie zawsze jesteśmy w stanie z dużym wyprzedzeniem coś dojrzeć. Nagminnie się zdarza, że piesi w dalszym ciągu nie ubierają odblasków, które czasem mogą uratować życie. Kupując nowe opony musimy zastanowić się po jakich drogach będziemy podróżować.

Jest to ważne, ponieważ niektóre opony są przeznaczone wyłącznie do jazdy po mieście, inne natomiast na bardziej wymagające trasy - http://www.hurtopony.pl/. Wiadomo, że ulice w miasteczku są co dzień odśnieżane i rzadko się zdarza, żebyśmy byli zmuszeni do podróży po śniegu. Totalnie inaczej ma się rzecz w małych, górskich miasteczkach, w jakich przeważnie to właściciele posesji muszą odśnieżać trasy obok swojego domu. Dlatego też stawiając na zakup nowiuteńkich opon musimy rozważyć to, w jakim miejscu będziemy jeździć. Jeśli myślisz czy na pewno warto zmieniać opony, to musisz wiedzieć, iż różnią się one od letnich strukturą oraz budową bieżnika. http://www.hurtopony.pl/dostawcze.html


Nie lekceważ bezpieczeństwa swojego i swoich pasażerów, jakimi często są Twoje dzieci! Opony zimowe są gwarancją większego bezpieczeństwa i wygody jazdy. Nigdy nie wiadomo kiedy spadnie śnieg oraz jak sroga zima będzie danego roku. Jazda na oponach letnich po pokrytej lodem drodze może okazać się tragiczna w skutkach - miej to na uwadze.

Tags: śnieg, samochód, bieżnik