Zgub nadmierne kilogramy, zyskuj przyjaciół


Dietetycy są zgodni - ażeby odchudzanie stało się faktycznie efektywne, nie wystarczy sama modyfikacja diety. Istota ludzka nie jest przecież maszyną, jaką byłoby można bez trudu przeprogramować.


Gimnastyczka
Author: Arya Ziai
Source: http://www.flickr.com
By na stałe zmienił swe przyzwyczajenia żywieniowe, z wolna zwiększał treningi, wymaga wsparcia. Może pomóc fachowiec, na przykład psycholog, dietetyk (np.: weight loss support on-line), psycholog instruktor fitness, ale również inni ludzie, którzy także walczą z nadwagą.

Bez zwlekania zobacz artykuł w serwisie (https://www.mammamed.pl/wizyty-po-porodzie.html) opisującym zbliżone informacje. Są równie pasjonujące, ponieważ odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Może to być koleżanka z pracy, siostra, kumpela – każdy, z kim możemy szczerze porozmawiać, wymienić się wiedza, ktoś kto podpowie jak poradzić sobie ze zwątpieniem. Może być to jedna osoba, choć lepiej aby była to wspólnota. Osoby w podobnej grupie mogą wzajemnie się wspierać, zmagać się razem z problemem otyłości.

W erze internetu niezmiernie przysłużyć się mogą takim walczącym z otyłością jednostkom tzw. weight loss support online (program diet i treningów z FitQuickly), a więc grupy pomocy on-line dla odchudzających się. Logując się na takich forach można otrzymać pomoc wielu internautów, jacy znaleźli się w podobnej do naszej sytuacji. Uzyskamy zdalnie dużą ilość wartościowych porad, wskazówek, a przede wszystkim pomoc w nagłych przypadkach o każdej godzinie. Prócz tego mnóstwo rad dotyczących nie wyłącznie diety ale też ćwiczeń cielesnych. A oto kilka prostych zasad, które pomogą ci wyszczuplić sylwetkę. Ogranicz ilość tłuszczów, zwłaszcza zwierzęcych, jedz dużo warzyw oraz owoców, ryb oraz chudego nabiału. Jedz często, od 4 do 5 dań na dzień, wypijaj dwa litry wody mineralnej niegazowanej bądź herbat z owoców. Posiłki powinny być regularne, wtedy spalanie zbytecznej tkanki tłuszczowej będzie efektywniejsze. Ogranicz z diety słodkości.

Pamiętaj, że tracisz wagę gdy zachowujesz właściwe proporcje pomiędzy spożywanymi kaloriami a błonnikiem. Błonnik to bardzo ważki składnik diety, który ułatwia chudnięcie, choć nie stanowi źródła substancji odżywczych bowiem organizm go nie przyswaja. Błonnik jednak ma dużą zdolność absorbowania wody, układ pokarmowy pod wpływem błonnika prędzej się regeneruje. Ale najważniejsze jest , iż błonnik spowalnia wchłanianie produktów energetycznych do krwiobiegu, dzięki czemu chroni nas przed gwałtownymi wahnięciami poziomu glukozy.

Jeśli tematyka, która jest analizowana w tym tekście jest godna Twojej uwagi, to poza tym zobacz link w serwisie.

Uzupełnienie w jadłospisie: owoców, warzyw, nasion strączkowych, ziaren zbóż - czyli najważniejszych źródeł błonnika - niezwykle sprzyja chudnięciu.

Tags: posiłki, dietetycy, treningi, przyzwyczajenia żywieniowe