Zdrowe spojrzenie na otoczenie – korekcja wzroku za pomocą lasera


 Czy kojarzysz pojęcie femtolasik? Jeśli niekoniecznie, to zapewne nie miałeś dotychczas do czynienia z problemami wzroku. Obecnie jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie lubią nosić okularów, niemniej ze względów na wadę wzroku muszą je zakładać. Innym rozwiązaniem są rzecz jasna także soczewki, ale nie każdy może je zakładać, raz z powodów zdrowotnych, innym razem ze względu na mały komfort.

korekta wzroku
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, że jeżeli chodzi o laserowa korekcja wzroku cena może być głównym i najważniejszym powodem, z powodu którego nie będziemy się na nią finalnie decydować - laserowa korekcja wzroku cennik. Niemniej poza tą kwestią nie ma w sumie większych przeciwwskazań do korzystania z takich zabiegów. Oczywiście, powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim również posiadaną wadę wzroku i jeśli jest ona bardzo duża, lekarz (badanie pet tk) może odmówić wykonania u nas takiej operacji. Niemniej prawdą jest też, że korekcja laserowa może pomóc usunąć wadę nawet większą, co jest na pewno dobrą nowiną dla tych, którzy chcieliby wreszcie dobrze widzieć. Tego rodzaju operacja ma zresztą także wiele innych korzyści. Między innymi przebiega bezinwazyjnie i bezboleśnie. Pacjent nie czuje żadnego dyskomfortu podczas korygowania wzroku, a w dodatku rekonwalescencja nie trwa długo i w krótkim czasie od zabiegu, pacjent może cieszyć się idealnym wzrokiem. Osoby, które przeszły tego typu operację i teraz widzą zupełnie inaczej, potwierdzą, że tego typu rozwiązanie wyjątkowo ułatwia codzienne funkcjonowanie, a w wielu przypadkach jest naprawdę zbawienne. Wzrok jest bardzo ważnym zmysłem, stąd też powinniśmy o niego jak najlepiej się troszczyć.


femtolasik
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
Z upływem lat, naturalnym procesem jest powiększanie się wad wzroku, jednakże takie zabiegi jak korekcje laserowe jak na przykład femtolasik zdecydowanie ten proces spowalniają i powodują, że jest dużo łagodniejszy (zobacz koniecznie). Niektóre osoby nawet w starszym wieku po takiej operacji cieszą się rzeczywiście dobrym wzrokiem i jest to z pewnością duża zaleta tego rodzaju operacji. Zanim jednak zdecydujemy się na tego rodzaju krok, szczegółowo przeanalizujmy oczywiście stan naszego zdrowia i wszelkie wady tego typu zabiegów, by ryzyko niepowodzenia ograniczyć do jak najmniejszego.Tags: Soczewki, lekarz, zabieg, operacja