Zdrowe amarantuski, czyli niedoceniane delicje.


Amarantuskimają nieco dziwnie brzmiącą nazwę. Z jakie powodu? Gdyż najważniejszym elementem listy składników jest rzadko spotykana w naszych warunkach roślina, a więc amarantus. Dziś mało kto pamięta, że ten rodzaj rośliny uprawnej w ogóle jest hodowany. Tymczasem kilka setek lat przed nami była to bardzo popularna roślina uprawna. Jednak z roku na rok więcej piekarzy wraca do niej. Amarantuski są ponadto niezwykle zdrowe, a do tego bardzo smakowite. Jeżeli rozmyślasz nad tym, w jaki sposób wzbogacić jadłospis, by jednocześnie jeść zdrowo, produkty wykonane z amarantusa każdorazowo będą trafnym wyborem.


amarantuski
Author: Leslie Seaton
Source: http://www.flickr.com
Ponadto możesz sięgnąć po amarantuski pełnymi innych cennych produktów. W sklepach można dostać je w bardzo wielu wersjach. Często spotykane są np. amarantuski z dodatkiem maku. Nie brakuje tez takich z orzechami laskowymi. A szczyty popularności osiągała dawniej wersja z sezamem. Zastanawiasz się czy kiedyś je próbowałeś? Wobec tego odpowiedź raczej brzmi „tak”. Amarantuski sezamowe to zwyczajnie popularne sezamki. Z pewnością miło pamiętasz ich smak z dawnych lat. A jeżeli do tej pory nie miałeś okazji ich spróbować, to musisz to zrobić jak najszybciej.


Aby to zrobić powinieneś się wybrać do sklepu, lecz możesz też przygotować kilka składników i zrobić ciacha na własną rękę. Nie jest to trudne, poza amarantusem wystarczą jedynie najbardziej podstawowe produkty, z jakich zazwyczaj przygotowuje się wypieki. Jako że ciastka są tak zdrowe, nie trzeba się szczególnie przejmować, kiedy sięgasz po następne.

Mamy misję, by rozgonić wszelkie Twoje wątpliwości oraz dostarczyć Ci następne i intrygujące wątki. Więc kompleksowa wiadomość oczekuje na Ciebie w poniższym linku.

Na pewno chętnie wypróbują je też Twoi goście. To doskonały przepis, który daje słudziutkie ciastka bez dodawania dużych ilości cukru. Nie musisz liczyć kalorii. Postaraj się natomiast o to, by pod ręką mieć przepis. Możesz być pewien, że goście będą chcieli go od Ciebie skopiować. Najlepiej również przygotować od razu dużą ilość ciastek.

Tags: ciastka, amarantus, amarantuski, sezamki