Z jakich powodów nasze społeczeństwo ma problem z zębami, jakie są najbardziej skuteczne metody żeby o nie dbać.


Nasze społeczeństwo ma naprawdę duże problemy z próchnicą, która pojawia się u większości dorosłych osób i dzieci. Powodów takiej sytuacji jest kilka.


Strzykawka do podawania znieczulenia pacjentowi
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com


Przede wszystkim przyczynia się do tego nieodpowiednia higiena jamy ustnej, czyli nieodpowiednie szczotkowanie lub nawet jego zupełny brak. Jeśli do tego dojdzie nieprawidłowe odżywianie, z nadmierną ilością słodkich napojów i przekąsek, to bakterie będą miały idealne warunki do tego, aby zacząć robić spustoszenie w szczęce. Często problemy wynikają także z zaniedbań, ludzie nie zwracają uwagi na nieduże dziury, nie leczą ich, a potem jak wystąpi mocny ból, to niekiedy jest już zbyt późno (dentysta z Wołomina). Dlatego też dentysta wołomin powinien być corocznym obowiązkiem każdego z nas, żeby dokładnie skontrolować, jaki jest stan zębów.


centrumnature.pl/techniki-bowena.html
Author: Denis Loh
Source: http://www.flickr.com


samochód
Author: David Prasad
Source: http://www.flickr.com


Podczas takiego przeglądu stomatolog przeprowadzi dokładną kontrolę zębów pacjenta i powiadomi o znalezionych ubytkach. Które w większości przypadków będzie można sprawnie i szybko wyeliminować, nie płacąc równocześnie jakiś wielkich pieniędzy, bo tylko za niewielką plombę. Większe ubytki wymagały będą dłuższego i co istotne droższego leczenia, czasami sięgającego nawet paru tysięcy. Na takie bowiem wydatki należy się nastawić, jeśli ktoś chciałby założyć sobie implanty wołomin (implanty w Wołominie). Są to specjalnie wykonane wkręty, które się umieszcza w szczęce pacjenta tam, gdzie były prawdziwe zęby.
Dzięki swojej wytrzymałości z pewnością starczą na długie lata, ale za ich wstawienie trzeba sporo zapłacić, na pewno taniej wyjdzie systematyczne dbanie o naturalne zęby.

Tags: dzieci, ceny, kłopot