Wypożyczalnia sprzętu wodnego. Pomysł na firmę


Latem możemy powiązać przyjemne z pożytecznym i otworzyć własną wypożyczalnię wodnego sprzętu.


Jeśli jeszcze interesujesz się turystyką, możesz aranżować spływy kajakowe, a może nawet uruchomić kajakarską szkółkę.


biegam, bo lubię
Author: Peter Mooney
Source: http://www.flickr.com
Na interes powiązany z wodą oraz naturą mogą postawić nie wyłącznie obywatele pojezierzy bądź pomorza. Jako że w owej branży zarabia się wyłącznie w sezonie, pracę można powiązać z wakacjami i latem zamieszkać w kempingowej przyczepie umieszczonej na terytorium wypożyczalni. Wypożyczalnię rowerów wodnych czy też wynajem jachtów można otworzyć nad jeziorem, bądź nad morzem. Rzecz jasna idealna będzie lokalizacja w pobliżu uczęszczanego strzeżonego kąpieliska czy też popularnej trasy spacerowej. W


Oczywiście najlepiej będzie oferować nowiutki sprzęt objęty serwisowaniem oraz gwarancją. Jest to ideale wyjście dla tych, którzy przewidują w następnych latach wracać do tego interesu. Na początek jednakże warto rozglądnąć się za użytkowanymi, lecz zadbanymi rowerami a także jachtami. Koszta używanego roweru wodnego to mniej więcej 4 tys. zł, z kolei kajaka mniej więcej 1300 zł. Ceny nienowiuteńkiego oprzyrządowania są o tysiąc, a wręcz parę tysięcy wyższe. Gdy chcesz posiadać wypożyczalnię z prawdziwego zdarzenia, powinieneś wyposażyć się minimum w 5 kajaków i 5 jachtów. Poszukiwania wyposażenia najodpowiedniej prowadzić w necie. Do tego możesz nabyć też deski surfingowe, nieduże łodzie z wiosłami. Koszty rosną, jednakże rosną również potencjalne dochody.


Obowiązkowo musisz mieć ratunkowe kapoki w różnych wielkościach: dla dorosłych oraz dla dzieci; dodatkowe wiosła do łodzi i kajaków, a również zapasowe części do rowerków.

Tags: morze, dzieci, sprzęt, części