Wymiana opon przed nadejściem zimy jest konieczny dla wygody oraz bezpieczeństwa jazdy


Prowadzenie pojazdu wymaga wielkiej rozwagi oraz rozsądku. Nie można zlekceważyć jakichkolwiek przeglądów technicznych, także wymiana opon na zimowe okazuje się bardzo istotna. Szeroka grupa właścicieli zwleka z tym na ostatnią chwilę, bo łączy się to z dużymi płatnościami, ale bywa to działanie złe. W ten sposób ryzykują oni nie tylko własnym życiem, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego i pieszych.
opony zimowe
Author: Powhusku
Source: http://www.flickr.com
Dlaczego zmiana opon jest tak istotna?

Z chwilą, kiedy pojawiają się trudne warunki atmosferyczne, jazda staje się bardzo groźna. Ulica jest mokra, jak też pokryta lodem, wóz nietrudno może utracić przyczepność, co zagraża utratą panowania nad kierownicą, a w wyniku tego wypadkiem. Jest to szczególnie groźne dla kierowców niedoświadczonych, ale oczywiście również kierowcy wykwalifikowani są zobowiązani zmieniać opony na zimę. Oferta opon: opony zimowe osobowe


Opony zimowe warto zakładać, kiedy pogorszy się pogodaSporo osób nie umie powiedzieć, w jakiej chwili powinno się wymieniać opony na zimowe, z tego powodu zbyt długo jeżdżą na letnich. Prawda jednak wygląda następująco: jeśli tylko pojawią się pierwsze złe warunki na drogach, jesień będzie mokra lub pojawią się pierwsze przymrozki, lepiej szybko wymienić opony na zimowe. W rzeczywistości chwila zwłoki może zakończyć się kolizją i śmiercią albo zdrowia, zatem lepiej w tej sprawie nie
opony zimowe
Author: lungstruck
Source: http://www.flickr.com
zwlekać. Autor: Hurtopony


Opony na zimę w zaufanym warsztacie lub punkcie wulkanizacyjnym

Wymiana opon na zimowe wiąże się z dość znacznymi wydatkami, przez co wielu kierowców stara się oszczędzić i zakładać stare opony. Oczywiście jest to jakieś wyjście, ale tylko w wypadku, kiedy opony były mało używane, nie są zużyte, a ich bieżnik znajduje się w odpowiednim stanie. Mechanicy polecają, aby opony na zimę wymieniać co kilka lat, ale wielu kierowców użytkuje opony nawet dziesięć lat. Należy jednak pamiętać, że kiedy opony zimowe nie będą w doskonałym stanie, nie wypełnią swego zadania i nie zagwarantują przyczepności kół.

Zafrapował Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to kliknij ten link - to bardzo wciągająca treść (www.autopart.pl/akumulatory-semitrakcyjne), która też okaże się warta Twojej uwagi.

Zamiast zyskiwać na używanych oponach, lepiej będzie wyszukać dobry punkt wulkanizacyjny lub sklep, który zapewni dobre ceny. Niektóre z nich na prośbę klienta nawet magazynują opony zimowe i letnie, co jest optymalnym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie posiadają swojego garażu.

Tags: garaż, kierowca, opona