Wymiana oleju oraz sprzęgła: jedna z koniecznych do wykonania czynności w przypadku posiadaczy auta


W każdym pojeździe stosowane są przeróżne płyny eksploatacyjne. Dzięki nim możliwa jest bezproblemowa praca każdego auta. Do jednych z najbardziej istotnych zalicza się olej silnikowy.

W każdym samochodzie wykorzystywanych jest kilka typów płynów o charakterze eksploatacyjnym.
wnętrze samochodu
Author: InSapphoWeTrust
Source: http://www.flickr.com
Płyn hamulcowy, olej w skrzyni biegów i silnikowy zaliczane są do jednych z najbardziej istotnych, wpływających nie tylko na właściwą eksploatację pojazdu, ale również na bezpieczeństwo osób korzystających z auta, więcej informacji . Każdy z wymienionych płynów musi być okresowo uzupełniany oraz wymieniany. Wymiana oleju powinna być przeprowadzana w terminach zalecanych przez producenta określonego modelu auta. Średnio wymiana oleju powinna mieć miejsce wtedy, kiedy przejedzie się dziesięć tysięcy kilometrów. Nie każdy właściciel auta w ciągu całego roku jeździ jednak tak dużo, aby taką ilość wyjeździć.

Wejdź na moje hiperłącze (https://c-l.pl/) - tam oczekuje na Ciebie następna dawka rewelacyjnych postów. Nie odkładaj tego na później! Będzie fajnie, jeżeli napiszesz swoją opinię.

Wtedy olej wymienić należy raz w roku. Podczas wymiany oleju nie należy zapomnieć, że trzeba wymienić także filtry. Na rynku znajduje się kilka typów oleju. Jaki z nich będzie najwłaściwszy? W tym wypadku również najkorzystniej jest kierować się tym, co zaleca producent samochodu.
samochód pod maską
Author: Marcus Balcher
Source: http://www.flickr.com
Jednym z elementów, z których składa się każdy samochód jest sprzęgło. Nie ma ono skomplikowanej budowy, jest to jednak bardzo znaczący element. Na jego trwałość w ogromnej mierze wpływa styl jazdy kierowcy.Ruszając niezwykle gwałtownie przyczyniamy się do jego bardzo szybkiego zużycia. Wymiana sprzęgła nie kosztuje mało. Do tego wymiana sprzęgła związana jest z koniecznością wyjęcia skrzyni biegów. Raczej więc nie uda nam się zrobić tego samodzielnie. Do kosztu zakupu nowego sprzęgła powinno się więc doliczyć również koszty związane z jego wymianą w warsztacie - czytaj dalej na tej stronie. Licznym kierowcom, głównie świeżo upieczonym, zdarza się spalenie sprzęgła. Do tego rodzaju sytuacji dochodzi na ogół wtedy, kiedy przed ruszeniem nie pamiętają o tym, że należy zwolnić dźwignię ręcznego hamulca. Spalenie sprzęgła, które rozpoznać można po niemiłym zapachu w kabinie w środku samochodu to jeden z bardzo częstych powodów jego wymiany. Można tego uniknąć pamiętając, że nie należy ruszać z zaciągniętym hamulcem ręcznym.

Tags: samochód, Auto, kierowca