Wycisz się w pomorskim, czyli wyprawa do Swornychgaci


Wyprawiasz się na wczasy z dala od wielkich, pełnych turystów ośrodków? Oczekujesz ciszy, wyłączenia od e-maila, chcąc być sam na sam lub z partnerem? Rozważ wyprawę w ciche miejsce polskiej prowincji, z dala od szkodzących płucom fabryk, miast i korporacji.


górskie drzewa
Author: Björn S...
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nie jesteś pewny czy na sto procent oczekujesz całkowitego wyciszenia się, zamknięcia dawnego stylu życia na kilka dni powinieneś wziąć pod uwagę nocleg nawet w niewielkiej, ale jednak, miejscowości. Gdzie masz sklepy, kościół, pobliskie rozrywki jak choćby restauracje, kawiarnie, deptak oraz łączność Wi-fi. Przy odpowiednim wyważeniu proporcji możesz odpocząć i nie urywać relacji z najbliższymi i ważnych spraw. Załóżmy, że obowiązki z pracy schodzą na chwilę na dalszy plan.

Miejscowością, która zapewni ci świetny odpoczynek i naładowanie baterii (najprawdopodobniej do kolejnego zmęczenia - jeśli tak, warto popracować nad mniej intensywnym trybem życia) jest Kościerzyna noclegi. To bardzo stara polska miejscowość, z wiekową tradycją sięgającą kilkuset lat wstecz. Jej walorami są pobliskie szlaki turystyczne.

Dalej od centrum, bliżej do ścieżek z pewnością odnajdziesz tańsze lokum na wynajem noclegu (jeśli chcesz zaoszczędzić lub poszukać czegoś w bardziej survivalowym stylu). Tak samo wygląda sprawa odpoczynku kiedy szukamy miejscowości w podobny „deseń”. Nie musimy wypatrywać daleko od Kościerzyny - województwo pomorskie bogate jest w miasteczka o podobnym profilu turystyczno-historycznym, gdzie znajdziemy polecone noclegi. Swornegacie - nazwa co najmniej inspirująca - to miejscowość licząca kilkuset mieszkańców, wspominana wzmiankami historycznymi już od kilkuset lat. Dla niehistorycznych osób te informacje nie mają żadnego znaczenia, dużo bardziej interesujące okażą się walory terenowe i ewentualne noclegi. Aktywny wypoczynek ( restauracje zakopane ) to tutaj co najmniej rajdy piesze po rowerowe wyprawy na quadach kończąc! Sprawdź więcej szczegółów - .

Miejscowości z pomorskiego stanowią interesującą propozycję dla poszukujących alternatywnych ośrodków i zmęczonych zbyt intensywnym trybem życia w mieście. Każdy kto potrafi odpoczywać na łonie natury i nie boi się tygodniowego odcięcia od świata i internetu może znaleźć tu chwilkę tylko dla siebie.

Tags: wczasy, noclegi, Pomorze