Wybierz się na odprężenie w rodzime Pieniny


Góry działają kojąco na organizm, dotleniają, wyciszają. Skoncentrowanie, którego wymaga wędrówka po trudniejszym szlaku bez podważania jest procedurą na zapomnienie o odłożonych w domu problemach. Dla uwielbiających czynny wypoczynek, trekking po górach jest idealnym pomysłem treningowym, gdyż regularne wędrówki wpływają na poprawę kondycji i odporności ustroju. Grzbiety Pienin nie mają może obezwładniających wysokości, ale krajobraz z Trzech Koron, czy góralskie domki Pieniny są po prostu przepiękne i zapierają dech w piersiach. Liczne trasy krajoznawcze zapewniają wiele świetnych odczuć estetycznych i wizualnych.
Będąc w Pieninach powinno się także wybrać się drogą, jaka wiedzie wzdłuż przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w erze baroku Czerwonego Klasztoru. Przebojem turystycznym w tych sąsiedztwach jest oczywiście spływ Dunajcem na tratwach nadzorowanych przez flisaków.
góry
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com
Powodów, żeby odwiedzić Pieniny jest dużo, a ów najważniejszy trudno jest ubrać w wyrazy, a wie o nim każdy kto choć raz uda się w te przepiękne tereny. Jest tam po prostu cudownie i przepięknie - zobacz atrakcje w okolicy. Wszechobecna zieloność chwilami wydaje się nierealna, a zazielenione polany cudownie kontrastują z widocznymi z oddali wyrazistymi, zaśnieżonymi grzbietami Tatr.

Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych w Polsce, toteż baza noclegowa przygotowana jest na przyjmowanie wielkiej ilości gości.

Zobacz, że praktyczna propozycja (www.hotelaquarion.pl/atrakcje-w-poblizu) posiada przydatne dane, okażą się ważne - one Cię niezaprzeczalnie kompletnie wciągną. Wejdź tutaj!

Przede wszystkim dominują stancje prywatne, jednak jest możliwość także wybrać rozmaitego rodzaju ośrodki, pensjonaty, bądź góralskie domki Szczawnica - góralskie domki szczawnica. Podstawową bazę noclegową stanowią Szczawnica, lub Krościenko. Wszystko zależy jakie są oczekiwania turysty.

Pieniny to teren dobrze przygotowany turystycznie, posiada rozliczną bazę noclegową, dlatego też organizując urlop w tym miejscu, można w każdym dniu być w innym punkcie i spędzać czas w inny sposób.


Wędrówka po górach jest nie tylko wyzwaniem dla ciała, ale także egzaminem sztuki organizacyjnych i radzenia sobie w niepowszednich warunkach. W kontakcie z przyrodą i chwiejnymi warunkami atmosferycznymi jest możliwość lepiej poznać swoje niedoskonałości i wartości.

Tags: góry, pensjonat, baza noclegowa