Wszyscy wiemy, że aby mieć zgrabną sylwetkę, musimy często trenować


W zdrowym ciele zdrowy duch — tak mówi mądre polskie przysłowie. Jest ono w zupełności prawdziwe.


ćwiczenia są jednym z ważniejszych czynników, które pozwalają nam mieć smukłą sylwetkę i zdrowie na wiele lat.
krem
Author: CityTree עץבעיר
Source: http://www.flickr.com


Ludzie, którzy ćwiczą dość często, przyznają, że plusów płynących z tego rodzaju treningu jest znacznie więcej. W czasie wysiłku fizycznego pojawia się w organizmie endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie musimy się więc opychać słodyczami, by poczuć zadowolenie. Regularne treningi wpływają zatem pozytywnie na naszą psychikę oraz na nasze ciało. Same plusy. Dlaczego zatem jest tak wiele ludzi, którzy za wszelką cenę próbują wymigać się od jakiejkolwiek aktywności fizycznej? Zapewne jest to kwestia lenistwa, które zostało utrwalone przez wiele lat. Jeśli ktoś ciągle siedział przed telewizorem, to ciężko mu będzie zmotywować się do ruchu. Trzeba zatem mocno się zmotywować, nie przekładać ćwiczeń na tzw. wieczne jutro i zacząć niewielkimi kroczkami. Nie wolno przy pierwszym treningu żądać od siebie zbyt dużo, gdyż możemy zrobić sobie krzywdę.

Gdy wejdziesz na niezły serwis (http://www.klinikajurajska.pl/fizjoterapia/laboratorium-stop), zobaczysz, że posiada pokrewne wiadomości na opisywany temat - te dane pochłoną Cię kompletnie.

Z tego powodu trzeba rozkręcać się stopniowo. Można wybrać indywidualne treningi takie jak basen czy jazda na rowerze. Jeśli jednak lepiej odnajdujemy się w grupie i jesteśmy wtedy bardziej chętni do regularnych ćwiczeń, to należy zapisać się na przykład na aerobik lub zumbę.
Dla ludzi, którzy wolą coś spokojniejszego, dobrym rozwiązaniem może być choćby joga. Rozciągniemy swoje mięśnie oraz zaczniemy gubić zbędne kilogramy.

Tags: trening, ćwiczenia, życie