Wspaniały weekend w Budapeszcie – co można zwiedzić, by poznać to rewelacyjne miasto?


Wolny weekend nie jest takim częstym zjawiskiem we współczesnej zagonionej rzeczywistości. Powinniśmy zrobić tak wiele rzeczy, iż czasami nawet te 2 dni mamy zajęte 24 godz. na dobę. Dlatego gdy tylko zaoszczędzimy troszkę czasu, dobrze spożytkować go w szczególności dobry sposób, a mianowicie – na podróże. Podróże edukują, gwarantują sporo wrażeń oraz doświadczeń, jak również pozwalają fantastycznie spędzać czas z bliską osobą. Miastem, które w szczególności dobrze odwiedzić, jest Budapeszt. Zorientuj się, z jakiego względu.


miasto
Author: Francisco Anzola
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim dlatego, że to barwna stolica Węgier, w której tak naprawdę nie można się nudzić. Można tam pojechać o każdej porze roku, gdyż cały czas oczekuje nas wiele atrakcji, a wycieczkę najlepiej jest zacząć od zobaczenia całego miasta z góry Gellerta. Na wysokim, zielonym wzgórzu ulokowanym w centrum miasta czekają na nas fantastyczne widoki na miasto i rzekę Dunaj. Poza pejzażami czeka na nas cytadela i Pomnik Wolności (dowiedz się więcej). Później można udać się do Zamku, do jakiego dojedziemy kolejką albo przespacerujemy się, jeśli także podczas urlopu planujemy troszczyć się o formę. Na kolejkę zawsze jest duża kolejka, a trasa wcale nie jest nazbyt długa, więc naprawdę dobrze się przespacerować. W następnych krokach Budapeszt zaprasza nas na Most Szechenyi.

Jak myślisz? Czy informacje na omawiany wątek są niezwykłe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst (http://www.activtour.pl/safari-nurkowe-egipt/), a znajdziesz w nim dużo fenomenalnych wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

Otaczają go ogromne, kamienne lwy, z którymi możemy cyknąć sobie zdjęcie.
Budapeszt
Author: Costel Slincu
Source: http://www.flickr.com


Kolejnym nad wyraz znanym zwiedzającym punktem Budapesztu jest parlament, umiejscowiony tuż nad brzegiem Dunaju. Wnętrza są dostępne dla odwiedzających ludzi, lecz jak najbardziej pewne sale są wyłączone ze zwiedzania gdy odbywają się obrady. Dobrze zdecydować się na wejście do parlamentu, gdyż jest tam naprawdę pięknie. Nie możemy też pominąć Placu Świętej Trójcy, wokół którego znajdziemy niemało knajpek i sklepików, w jakich zakupimy pamiątki dla bliskich. Każdy lubi otrzymywać podarunki, dlatego przywieźmy im coś z tej fantastycznej wycieczki.
Może chciałbyś zwiedzić inne miasto? To nie problem.


Po powrocie z Budapesztu można już zaplanować następną wyprawę, na przykład do Toronto (odwiedź stronę). W tym największym mieście Kanady jest również sporo do zwiedzenia, więc nawet nie wyjmuj bagaży z walizki, ale z miejsca znajdź sprzyjającą cenę na lot samolotem.

Tags: wycieczka, parlament, bilet lotniczy