Wilno – fantastyczne miasto turystyczne, zatem co warto zobaczyć w stolicy Litwy, gdy i my zamierzamy się tam wybrać


Długie, zimowe miesiące mogą nam mocno dokuczać, a świetnym lekarstwem na to jest wiosenny wyjazd. Nie musimy od razu szykować się na Malediwy, starczy moment odprężenia w stolicy Litwy. Wilno przyciąga turystów z całego świata, dlaczego zatem ty też nie miałbyś do niego pojechać?
Zwiedzanie dobrze rozpocząć od Starówki Wileńskiej, jaka charakteryzuje się wielością stylów architektonicznych, co mówi o żywej historii Wilna.
Starówka jest uznana przez UNESCO za najpiękniejszą starówkę w Europie Środkowo-Wschodniej. Lecz nie wyłącznie ona jest warta uwagi, atrakcyjnych i obrazowych miejsc jest znacznie więcej. Bezapelacyjnie dobrze wybrać się na Górę Zamkową, z której ujrzymy wspaniały widok na miasto - czytaj nieco więcej. Prawdziwym symbolem Wilna jest również Ostra Brama, lecz też nie można nie zajrzeć na Cmentarz na Rossie. Zobaczymy tutaj rzeczywiście piękne nagrobki i pomniki, a także spoczywa tutaj dużo znanych i ważnych Polaków, dlatego to jeden z głównych polskich cmentarzy, chociaż ulokowany jest nie w Polsce, ale na Litwie. Niesłychanie znaczącym średniowiecznym zabytkiem jest co więcej Kościół Św. Anny.
Niemcy
Author: Jose Monsalve 2
Source: http://www.flickr.com


Chociaż niewielki, to ma przepiękne, precyzyjne koronkowe rzeźbienia i zdobienia umiejscowione na fasadzie. Kolejnym o nie mniejszym znaczeniu jest Kościół Św. Piotra i Pawła, a także katedra Św.

Masz ochotę czytać więcej na zbliżony temat? Żaden kłopot. Musisz jedynie najechać na podane hiperłącze do źródła (http://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/PALM_ROYALE_SOMA_BAY_/103/40-1487-24FF.html) i przeniesiesz się na kolejną stronę.

Stanisława. Będąc w Wilnie nie można też nie pospacerować po deptaku, a mianowicie po Ulicy Zamkowej, gdzie można fascynować się zabudową miasta i znaleźć niejedną pamiątkę dla bliskich.Po powrocie z fantastycznej wyprawy chęć na podróżowanie wcale nie jest mniejsza, a zupełnie przeciwnie - przejdź na stronę. Chcemy znów gdzieś pojechać, najlepiej od razu.
miasto
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Wystarczy, iż przepierzemy kilka ubrań, spakujemy konieczne rzeczy i już możemy ruszać. Nie trzeba się tak spieszyć, lecz jak najbardziej, można już rozmyślać nad kolejnym wyjazdem i tym razem wybrać na przykład Hamburg.
Nigdy nie myślałeś, aby tam jechać? To błąd, gdyż to miasto uznawane za jedno z najpiękniejszych miast z Niemiec. Ulokowany jest nad wodą oraz bez wątpienia zafascynuje każdego.

Na pewno przyda Ci się dostęp za darmo (https://btzielonadolina.pl/) do naszej kolejnej strony. Nie czekaj, tym bardziej jeśli zainteresowały Cię opublikowane tutaj wpisy.

Perła północy cieszy możliwością skorzystania z licznych atrakcji, dzięki którym każdy dzień będziemy mieć zapełniony od rana do nocy.

Tags: atrakcje, style architektoniczne, Góra Zamkowa