Świetne właściwości herbatek Rooibos i pu - erh.


Dziś na rynku można kupić mnóstwo gatunków herbat. W związku z rozkwitem handlu i szybkim przewiezieniem artykułów pomiędzy skrajnymi częściami świata, w ciągu ostatnich parudziesięciu lat w naszym kraju poważnie powiększyła się mnogość typów herbat, które spotkamy w sklepach z herbatą. Napój ten, mający swoje początki w chińskiej kulturze, jest aktualnie ważnym składnikiem diety znaczącej części społeczeństwa.
herbata
Author: insatiablemunch
Source: http://www.flickr.com
Rodzajów herbaty jest o czym już wiecie niezliczenie wiele, zaczynając od herbat ziołowych, przez herbatę zieloną, białą, czarną aż po różnego typu owocowe mieszanki. Istnieją ponadto dwa rodzaje tej herbaty, które posiadają szczególnie pozytywny wpływ na nasz organizm. Pierwszą z nich jest herbata Rooibos. Posiada ona w swym składzie wiele wyjątkowych witamin i przeciwutleniaczy, zbawczych dla naszego ciała. Otrzymuje się ją z liści czerwonokrzewu, jakie suszy się potem szatkuje na bardzo drobne kawałki. Z uwagi na fakt, że zawiera ona niedużą ilość garbników, jest zasadniczo pozbawiona klasycznego gorzkiego smaku - rzetelne info na demmers.pl.
Ponadto, herbata Rooibos bogata jest w przeciwutleniacze niewiarygodnie dobre dla ludzkiego zdrowia. Picie tego naparu korzystnie wpływa na układ krążenia, odpornościowy, oraz moczowy.


Na dodatek, herbata ta przejawia własności zapobiegające nowotworom i powstawaniu cukrzycy.link do serwisu zestawy nasion zestawy nasionWyśmienicie wpływa na kondycję naszej skóry, dzięki czemu tamuje procesy starzenia. Niebagatelną kwestią jest fakt, iż nie posiada ona kofeiny, przez co może być pita nawet przez dzieci. Jest to świetny wybór w trosce o zdrowie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.


Następnym rodzajem herbat godnych uwagi są herbaty pu – erh. Jest to typ czerwonej herbaty o znakomitych właściwościach - sporo więcej o herbatach pu – erh. Podobnie jak większość ma swe początki na chińskich plantacjach, pozyskiwana jest z tych samych krzewów, co jej czarna odmiana, jednakowoż listowie jest dwukrotnie poddawane procesowi fermentacji, stąd jej typowy smak. Napar ten jest bogaty w liczne składniki mineralne takie jak wapń oraz fluor. Oprócz takich właściwości jak wzmacnianie ciała czy zwiększenie koncentracji, herbaty pu – erh odgrywają niesamowicie istotną rolę w procesie odchudzania. Przyczyną jest to, iż napój owy przyspiesza spalanie tłuszczu oraz proces usuwania toksyn z ciała. W dodatku obniża on poziom cholesterolu we krwi i wyśmienicie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego oraz wątroby.
Jeżeli zatem dotąd nieznane były nam właściwości omawianych wcześniej herbat, czas to nadrobić zaległości. Nie ma zatrzeżeń co do tego, że szklanka wspomnianych napojów może znacznie pomóc nam w walce o lepsze zdrowie i samopoczucie.

Tags: tłuszcz, sklepie, właściwości