Wiesz czym odróżnia się chirurgia stomatologiczna od chirurgii szczękowej .


Które z zabiegów chirurgicznych zdołamy przeprowadzić w gabinecie dentystycznym, a które potrzebują sali operacyjnej oraz obecności lekarza anestezjologa? Czy do chirurga stomatologa potrzebne jest skierowanie?
dentysta ursynów lecznica LUS
Author: Centrum Stomatologiczne Demed
Source: http://ursynow.centrumdemed.pl/
Chociaż chirurgia stomatologiczna i szczękowa mają pewien zakres działania wspólny, to jednak są to dwie oddzielne kompetencje zabiegowe. Chirurgia dentystyczna zajmuje się oceną i operacyjnym leczeniem patologii tylko w obszarze jamy ustnej, chirurgia szczękowa z kolei trudni się leczeniem operacyjnym chorób jamy ustnej, twarzy jak też układu kostnego w zakresie twarzowej części czaszki. Chirurgia szczękowa obejmuje znacznie większą ilość rodzai zabiegów.

Katowice - jaki dobry stomatolog?Większa część chorych kojarzy chirurgię stomatologiczną z trudnymi ekstrakcjami czy też dłutowaniem zębów. Jednakże w ramach chirurgii stomatologicznej realizowane są także inne niewielkie zabiegi. Może to być przykładowo nacięcie ropnia, wycięcie małej zmiany błony śluzowej, usuwanie torbieli zastoinowej, drobne zabiegi na gruczołach ślinowych, podcięcie wędzidełka u dzieci (kliknij). Zabiegi powyższe, określane nazwą mało inwazyjnych, są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, w ambulatoryjnie bądź też w gabinecie stomatologicznym.

Z kolei chirurgia szczękowa trudni się dużo poważniejszymi przypadkami. Jej zakres jest dzisiaj ogromnie szeroki.

Ta solidna oferta (http://www.pomocpsychologa.pl/), którą przygotowaliśmy dla sympatyków omawianej tematyki, posiada zbliżone informacje na to ciekawe zagadnienie - sprawdź tutaj.

Wyodrębnić możemy w nim wiele działów, np. traumatologię twarzowo-szczękowo-czaszkową, która obejmuje urazowe uszkodzenia tkanek oraz złamania czy zwichnięcia kości.

Zaawansowana stomatologia w Katowicach

Częścią szczękowej chirurgii jest także chirurgia onkologiczna, która - co warto zaznaczyć - zajmuje się nie tylko likwidowaniem guzów złośliwych czy niezłośliwych, lecz zawiera dodatkowo zabiegi rekonstrukcyjne w obrębie twarzoczaszki. Nierzadko bowiem w wyniku operacji ratującej choremu życie dochodzi do deformacji twarzy oraz do upośledzenia istotnych funkcji życiowych, na przykład mówienia i też jedzenia.
Białe zęby, ale czy zdrowe?
Author: birdco.pl
Source: birdco.pl

Do chirurga stomatologa potrzebne jest skierowanie. Może je nam wystawić każdy lekarz - nie tylko dentysta, lecz także lekarz zycie ndm pierwszego kontaktu. Bez stosownego skierowania są przyjmowani tylko pacjenci cierpiący z powodu ostrych stanów zapalnych a także pacjenci po wypadkach. W jaki sposób znaleźć nadmienionego specjalistę lekarza w swym mieście? Nic skomplikowanego, starczy wbić w wyszukiwarkę frazę: chirurg stomatolog Katowice, bądź stomatologia Katowice.

Tags: chirurgia, podcięcie wędzidełka, wszczepienie implantów, rodzinny, pierwszego kontaktu