Wakacje w siodle


Nauka konnej jazdy to wielka przygoda, którą można zacząć w każdym wieku. Koń jest to ładne, mądre i wrażliwe zwierzę. Budzi nie tylko sympatię, lecz i respekt.


bluzy
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Warto bliżej poznać tego uroczego czworonoga – najlepiej z jego grzbietu (o ile stan zdrowia nasz, lub dziecka na to pozwala) - http://patataj.com/ (http://patataj.com/)>

Kiedy rozpocząć naukę jazdy konnej jak też jak się do niej przyszykować? Dziecko może wsiąść na konia, kiedy umie już siedzieć samodzielnie, choć większa część jeździeckich klubów nie przyjmuje na „oprowadzankę” brzdąca młodszego aniżeli 3 lata. Naukę jazdy kluby najczęściej prowadzą dopiero dla dzieci siedmioletnich. Jednak to nie wiek sam w sobie jest ważny. Aby faktycznie uczyć się jeździć konno należy posiadać jeszcze: stosowny wzrost (nogi powinny wystawać poza siodło), energię (by koń czuł, iż dziecko ciągnie za wodze, czy przyciska do niego łydki) i być odpowiednio dojrzałym psychicznie. Ów ostatni punkt jest najważniejszy. Nauka jazdy konnej pójdzie sprawnie jeżeli maluch rozumie dyspozycje instruktora oraz będzie gotowe je przeprowadzać. Musimy zdawać sobie sprawę, że na początku nie wszystko udaje się. Jeśli koń idzie gdzie indziej, niż chce maluch, to nie znaczy, iż konik jest niesubordynowany, bądź „głupi” tylko dlatego, iż maluch nie potrafi jeszcze z „nim rozmawiać”. Jeśli dziecko nie radzi sobie z rozmowami ze zwierzęciem, zaczyna łkać, lub obrażać się to znaczy, iż na wakacje w siodle będzie jeszcze zbyt wcześnie - polecane wakacje w polecane wakacje w siodle (polecane wakacje w siodle)o jeździć ? Jeśli maluchowi się to podoba, to jak najbardziej.


jazda konna usprawni całą sylwetkę, poprawia też działanie układu nerwowego, polepsza równowagę a także normalizuje napięcie mięśniowe. O ile szkółka jeździecka będzie należycie wybrana, jazda konna przyniesie same korzyści.

Tags: jazda konna, klub, jazda