Wady wzroku – nowatorskie metody korekcji


Nowatorskie lasery używane w medycynie, w które wyposażona jest klinika okulistyczna dają chorym możliwość w w stu procentach bezpiecznego oraz mało inwazyjnego usunięcia wad wzroku, do których zaliczane są dalekowzroczność, krótkowzroczność oraz połączenie tych dwóch wad z astygmatyzmem. Przy pomocy specjalistycznych mikrosoczewek można również leczyć takie wady, jak starczowzroczność.

zbadaj wzrok
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Za sprawą tego osoby , które czterdzieste urodziny mają już za sobą nie muszą sięgać po okulary w czasie czytania.Obecnie wymienione zabiegi coraz częściej wykonywane są przy minimalnym użyciu narzędzi chirurgicznych. Najbardziej istotne etapy operacji to głównie laserowa korekcja oczu. Klinika okulistyczna wyposażona w specjalne lasery daje korzystającym z jej usług pacjentom możliwość przeprowadzenia bardzo precyzyjnych zabiegów, które odznaczają się dodatkowo naprawdę małą inwazyjnością oraz bardzo dużym stopniem bezpieczeństwa (optegra.com.pl). Laserowa korekcja oczu zaczyna się w każdym przypadku od podania znieczulenia. Przed operacją do oka zastają zaaplikowane specjalistyczne krople, co powoduje że sam zabieg korekcji nie wiąże się z żadnym bólem. Pacjenci, którzy mają za sobą laserową korekcję oczu bardzo często, opisując własne wrażenia oraz odczucia towarzyszące operacji, mówią jedynie o pojawiającym się w początkowej fazie niewielkim ucisku. Laserowa korekcja wzroku jest dzisiaj szybkim zabiegiem o charakterze ambulatoryjnym i może być wykonywana na obojgu oczach podczas jednego dnia. Bezpośrednio po zabiegu pacjent wraz ze swoim opiekunem może wyjść do domu.leczenie wad wzroku
Author: Army Medicine
Source: http://www.flickr.com
Poprzez zastosowanie najbardziej nowoczesnych technik operacyjnych wykonalne jest także znaczne skrócenie czasu powrotu do pełnej sprawności.

Jeśli zaciekawił Cię niniejszy artykuł, to odwiedź www alergolog legionowo a tam oczekują na Ciebie materiały warte uwagi. Sprawdź je - będziesz niezwykle zadowolony!

W przypadku większości operacji sprawdza się wręcz schemat „w poniedziałek zabieg, a w środę już do pracy”. Należy pamiętać, że laserowa korekcja oczu to dział chirurgii oka, który nadal się rozwija. Zastosowanie coraz to nowszych laserów przekłada się na zwiększenie komfortu pacjenta. Z tego powodu klinika okulistyczna posiadająca nowoczesne urządzenia cieszy się szczególnie dużym powodzeniem i może pochwalić się dużą ilością wykonanych zabiegów. Obecnie to właśnie z takich klinik korzystają chętnie pacjenci mający wady wzroku.

Tags: oko, Pacjent, medycyna, zabieg, wady