W obecnych czasach mnóstwo dzieci nazbyt wiele godzin spędza przed komputerem - rodzice powinni jakoś z tym walczyć


Nadeszły czasy, kiedy mama z tatą nie muszą już niemal siłą zabierać szkraby na obiad z podwórka, ponieważ te bawiły się na podwórku z rówieśnikami. Teraz dzieci wolą na okrągło siedzieć z tabletem i grać.


To za pomocą internetu komunikują się z kolegami, a stare zabawy powoli umierają - są wspomnieniami poprzedniej ery.


sternik
Author: Polska Zielona Sieć
Source: http://www.flickr.com


obozy jeździeckie


Dzisiaj misją rodziców często jest zainteresowanie szkraba innymi rzeczami, tak by chciał zostawić tablet. Możemy zainteresować naszego szkraba przeróżnego rodzaju lekcjami pozaszkolnymi. Przykładowo może być to klub jazdy konnej. Maluch może pokochać konie (sprawdź kosmetyki do pielęgnacji konia) miłością bezwarunkową i chcieć być większość czasu w stadninie. Będzie to świetna informacja, ponieważ nie będzie całymi dniami grał w gry i regularnie będzie przebywać na zewnątrz. Zatem z miłości do koni wynikną same zalety.


Świetnym pomysłem są też obozy jeździeckie. Możemy wysłać na nie nasze dziecko, gdy będzie już odrobinę starsze. Wówczas może wybrać się przykładowo na dwa tygodnie w czasie lata. Jeżeli mu się spodoba, to prawdopodobnie będzie już stałym bywalcem takich obozów.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Wejdź więc w poniższy link, dowiedz się tutaj, czy następne wątki też Cię wciągną. Mamy nadzieję, że tak.

Na takich wyjazdach pewnie będzie się czuć swobodnie, ponieważ będą go otaczać rówieśnicy, którzy mają takie samo hobby.
Zatem będzie to dobry początek do rozmów i zawierania nowych przyjaźni. I na obozie konnym będzie w stanie prawie cały czas być z końmi. Troszczyć się o nie, karmić i ulepszać sztukę jeździecką.

Tags: sieci, zwierzęta, lek