W jaki sposób zadbać o samochód zimową porą?


Mróz jest najogromniejszym nieprzyjacielem pojazdów z silnikami wysokoprężnymi. Jakim sposobem walczyć ze fatalnym wpływem niskiej temperatury? Po polskich drogach jeździ coraz to więcej samochodów napędzanych silnikami wysokoprężnymi.
Dystrybutor, paliwo
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Popularność tegoż "napędu" jest wynikiem wprowadzenia silników diesla z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Zakupując pojazd z wysokoprężnym silnikiem dobrze jest wiedzieć, jakiego rodzaju właściwości ma paliwo, które w podobnym silniku trzeba zastosować. Jest to niezwykle istotne przed zimą, gdy olej napędowy bywa źródłem przykrych niespodzianek.

W skład oleju wchodzi parafina, jaka w ujemnej temperaturze przechodzi ze stanu płynnego w stan stały. Z tego względu mróz jest najogromniejszym nieprzyjacielem aut z silnikami wysokoprężnymi. Parafina zatyka przewody paliwowe oraz filtr paliwa. Zatkany układ paliwowy znaczy zakończenie jazdy. By zapobiec takim niespodziankom, krajowe rafinerie produkują odpowiednio do sezonu trzy rodzaje oleju napędowego. Zawsze powinniśmy napełniać zbiorniki do paliwa na wypróbowanych stacjach.

Jeśli poszukujesz czegoś szczególnie interesującego na przedstawiany tutaj temat, to kliknij oraz zerknij na tekst (http://www.busik.com.pl/wynajem-autobusow) tamtego tekstu!

Do takich zaliczymy powszechnie dostępne stacje elektryczne POWER - (ładowarka samochodów elektrycznych) przy dużych bazach automobilowych, stacje przy trasach o znacznym natężeniu ruchu pojazdów ciężarowych. Znaczna ilość pojazdów z napędami wysokoprężnymi, tankujących na stacji, pozwala przypuszczać, że olej nie zalega w zbiorniku od lata. Nawet kiedy jesteśmy pewni, iż napełniamy zbiorniki na paliwa zimowym paliwem, już jesienią wyekwipujmy się w tak zwane depresatory (polecamy produkt). To specjalne środki, jakie obniżają temperaturę zastygania wosku.szybko poruszający się samochód
Author: Klaudyna
Source: http://www.flickr.com
Porcję takiego preparatu trzeba wlać do baku każdorazowo przed tankowaniem. Trzeba je stosować przed nastaniem mrozów. Warto pamiętać, iż środek ten nie rozpuszcza parafin, które już zakrzepły. Depresatory powinny zredukować temperaturę twardnienia oleju o parę lub nawet o kilkanaście stopni. Nie znaczy to jednakże, że dolany do letniego czy przejściowego oleju pozwoli jeździć przy dużych mrozach. Niestety, nie ma zupełnej gwarancji skuteczności działania środka. Prócz stosowania depresatora musimy pamiętać o systematycznej wymianie filtru paliwowego. Co uczynić, jeśli nic nie pomoże i mrozy sparaliżują diesla? Na drodze nic nie da się zrobić. Auto trzeba doholować do ogrzanego pomieszczenia i zaczekać aż dodatnia temperatura "rozpuści" woskowinę. Więcej na

Tags: samochód, parafina, filtr paliwa