W jaki sposób walczyć z objawami depresji? Co jest najbardziej skuteczne w takim stanie? Co można zrobić?


Depresja w ciągu kilku ostatnich lat zyskała górnolotne miano choroby cywilizacyjnej. Jednak, pomimo powszechności tego przykrego schorzenia, wiele ludzi dotkniętych depresją nie chce zdawać sobie sprawy z jej potęgi. Nawet jeśli u danej osoby wystąpią objawy, takie jak: zobojętnienie, problemy ze snem, zmiany nastrojów, nagłe przypływy agresji, jak również brak chęci do życia; często są one bagatelizowane. Tymczasem, depresja, choćby depresja sezonowa jest bardzo niebezpieczną chorobą, której nie wolno bagatelizować.
depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, podejrzewając u siebie depresję, dobrym krokiem będzie decyzja o udaniu się do specjalisty. Jednakże spora liczba chorych nie jest w stanie głośno mówić o swoich przypadłościach, dlatego dziś przedstawimy kilka możliwych sposobów walki z depresją. Po pierwsze sport. Medyczne korzyści wynikające z częstego ruchu są prawdopodobnie znane każdemu człowiekowi. Porządny wycisk treningu, zacięty mecz na boisku, a nawet częste bieganie może wywrzeć dobry wpływ na nasze samopoczucie jak i samoocenę. Sport wzmaga wytwarzanie endorfin, słynnych hormonów szczęścia, będą naszym sprzymierzeńcem walcząc z depresją.Znajdź czas na relaks! – nawet najbardziej błahy nałóg jest czymś niewskazanym, nie inaczej jest w przypadku pracoholizmu. Przesiadywanie całymi dniami w pracy jest niezwykle męczące, a nadmierny wysiłek w pracy może jedynie zaszkodzić nam jeszcze bardziej.

To jest niezwykle interesująca problematyka i dobrze byłoby ją przeanalizować bliżej, więc bez zwłoki przeczytaj szczegóły w źródle (https://www.impuls.waw.pl/), który znajduje się tutaj.

Właśnie dlatego, weekendowy wyjazd na łono natury, albo normalne leżenie na słońcu będzie o wiele bardziej pomocne, aniżeli wykonywanie któregoś z kolei zlecenia w pracy.

lampa antydepresyjna
Author: Tracy Hunter
Source: http://www.flickr.com
Pamiętaj o dobrym odżywianiu – zdrowe odżywianie się jest bardzo istotne dla naszego organizmu. Przyjmowanie odpowiednich pokarmów posiada kolosalny wpływ tak na nasz stan psychiczny, jak i zdrowie fizyczne. Na naszą uwagę zasługuje tutaj witamina B12, a także tłuszcze omega-3. Te substancje są w stanie obniżyć negatywne wahania nastroju. Trzeba też szukać gdzie indziej pomocy, jak lampa na depresję, która świetnie wpływa na nasz stan umysłu. Podsumowując: mamy sporo alternatywnych metod na walczenie z depresją. Należy jednak pamiętać, iż wiele zależy od poziomu zaawansowania naszej dolegliwości. Jeśli naturalne metody zawiodą, warto przełamać swoją niechęć i pójść na wizytę do odpowiedniego lekarza.

Tags: zdrowie, depresja, samopoczucie, nastrój