W jaki sposób troszczyć się o auto


O tym, iż krajowy rynek motoryzacyjny używanymi samochodami stoi, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ostatnie dane wykazują, iż spada ilość nabywanych aut nowych, jak też używanych, co może oznaczać, iż rynek się już nasycił, natomiast z drugiej strony Polacy o wiele dłużej podróżują tym, co już mają. Ażeby jednak móc dłużej eksploatować wóz, niezbędne będzie stosowanie się do paru podstawowych zaleceń.

samochód, audi, auto
Author: FotoSleuth
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko, wbrew oczekiwaniom nabywcy używanego samochodu, kupno takiego pojazdu to dopiero początek wydatków z nim związanych. Nie oznacza to naturalnie, iż musimy prędko udać się do salonu dilerskiego po nowiuteńki pojazd, należy jednak mieć świadomość czekających nas na starcie kosztów. Należy je po prostu wkalkulować w cenę kupowanego samochodu. Jednym z ważnych elementów będzie diagnostyka samochodowa.

Które części powinniśmy z reguły wymienić po zakupie, które najszybciej się zużywają?

Części samochodowe możemy podzielić na dwie grupy: te, które musimy z całą pewnością wymienić, a także te, które mogą zaczekać pod warunkiem, że przegląd techniczny nie wykaże inaczej. Do pierwszej grupy należy zaliczyć: filtr oleju, filtry powietrza, pasek rozrządu wraz z napinaczami a także pompą wody, jeżeli jest poruszana paskiem rozrządu, świece zapłonowe, płyn w układzie chłodzenia. Elementy owe trzeba wymienić niezależnie od tego, co twierdzi wyprzedający samochód, chyba, że jest dowód wymiany tychże części w formie wpisu do książki samochodu z pieczęciami serwisu. Taki przegląd powinniśmy potraktować poważnie, bowiem usterka każdej z wyżej wymienionych części spowodowana ich zbyt długą eksploatacją, naraża nas na niewspółmiernie wysokie koszta napraw silnika. Ponadto nie da się sprawdzić stanu technicznego tychże części poprzez proste oględziny.mechanik samochodowy,
W drugiej grupie znajdą się te części, które jesteśmy w stanie zdiagnozować podczas badania technicznego auta. Badanie takowe należy przeprowadzić przed zakupem auta. Będą to: układ hamulcowy: bębny, cylinderki oraz wymiana płynu w układzie hamulcowym, zawieszenie: drążki, gumy stabilizatorów, przegląd klimatyzacji , pas alternatora z napinaczem, amortyzatory w przypadku, jeżeli przebieg samochodu jest wyższy aniżeli 100 tys. km albo jeżeli badanie udowodni ich zużycie. Szukasz serwisu dla swego pojazdu.

Równie zajmujący post przedstawiany jest tutaj, więc odszukaj stronę i zobacz, jakie informacje tam znajdziesz. One też Cię zainteresują.

Nic prostszego! Wbij po prostu w wyszukiwarkę wyrażenie: audi serwis Warszawa.

Tags: motoryzacja, auta, części, przegląd