W jaki sposób szybko zmienić swoje życie, czyli przygotowanie do thriatlonu


Żeby prezentować się dobrze, musimy czuć się dobrze.Aby to osiągnąć, niezwykle ważne jest zwracanie uwagi na codzienne nawyki. Jedzenie w pośpiechu, nerwy, alkohol, tytoń czy niedosypianie mają silny wpływ na stan naszego organizmu. Przewlekłe zmęczenie,przemęczanie organizmu i niedobór czasu na odpoczynek prowadzi do licznych groźnych stanów chorobowych, co wpłynie niekorzystnie na poziom zadowolenia z życia. Chcąc poprawić swoje zdrowie, a tym samym dobrze wpłynąć na własną aparycję, poleca się pozbyć się złych nawyków, lub przynajmniej postarać się ograniczyć je do minimum.
Liczni z nas, szukając spełnienia, decyduje się radykalnie zmienić swoje życie. Jedni rzucają pracę, inni zaczynają uczyć się języków, jeszcze inni decydują się poświęcić sportowym wyzwaniom i postanawiają rozpocząć przygotowanie do thriatlonu.Najbardziej ekonomicznym z możliwych rozwiązań będzie regularne jogging. Kupując odpowiednie buty, które zamortyzują uderzenia obuwia o ziemię wyraźnie podwyższymy komfort biegu, przez co mamy szansę zmniejszyć ryzyko potencjalnej kontuzji. Eliminując jedyne zagrożenie, to znaczy przeciążenie kolan, bieganie będzie polecanym sportem dla wszystkich, mając wpływ na polepszenie kondycji całego ciała, poprawienie samopoczucia przez wzrost poziomu hormonu szczęścia we krwi, przy czym jest całkowicie darmowy, gdyż nie wymaga żadnego biletu do klubu fitness czy fachowego sprzętu.Jak sama nazwa wskazuje thriatlon jest połączeniem trzech dyscyplin sportowych. Składające się na niego bieganie, jazda na rowerze i pływanie są sportami bardzo wymagającymi, dlatego przygotowanie pełni tak istotną rolę w przypadku tego sportu.

W kwestii pływania, niezależnie od tego, czy jest to dystans długi bądź krótki, trening ławki treningowe winien być ciągnięty przez cały rok, co jest silnie powiązane z utrzymaniem umiejętności pływackich jak i pozytywnym działaniem trenowania pływackiego na bieganie. Oni przygotują Cię do thriatlonu

Tags: sport, organizm, dyscypliny sportowe