W jaki sposób skutecznie wyleczyć wady i choroby naszych oczu? Nowoczesne sposoby leczenia, które oferują nam polecani okuliści


W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem albo telewizorem, bardzo łatwo o wady wzroku. Niekiedy jednak nie są one spowodowane trybem życia, a tylko genetycznymi skłonnościami. W każdej sytuacji niezbędne jest jednak skuteczne leczenie, które pozwala nam zminimalizować dyskomfortwynikający z gorszego widzenia.


gabinet okulistyczny, okulista
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Najpopularniejszym sposobem na poprawienie komfortu widzenia jest noszenie okularów. Wiele osób je nosi, czasami zamiennie ze szkłami kontaktowymi, co znacznie ułatwia polepsza komfort widzenia jak również pracy. W wielu sytuacjach okulary jednak nie są wystarczające, dotyczy to na przykład bardziej zaawansowanych wad wzroku. Z biegiem lat coraz większą popularnością cieszą się zabiegi laserowej korekcji wzroku. Tego rodzaju zabieg nie trwa długo jak również jest bezbolesny, dzięki niemu możemy również zapomnieć o dyskomforcie związanym przykładowo z krótkowzrocznością. Koszt laserowej korekcji wzroku różni się w zależności od tego jaki gabinet wybierzemy jak również czy planujemy zoperować tylko jedno oko czy też dwa. Nie jest to najtańszy zabieg, jednakże komfort widzenia po jego wykonaniu jest nieporównywalny, warto więc rozważyć zrobienie takiego zabiegu- sprawdź: laserowa korekcja wzroku- ceny.

Przed każdą operacją niezbędna jest konsultacja z okulistą, który określi czy nasze oczy nadają się do poddania operacji.

Zaabsorbował Cię taki post? Jeżeli tak, to bez dwóch zdań zainteresuje Cię też ten ważny tekst - on nawiązuje do tej problematyki.

Oprócz zabiegów laserowych stosuje się również inne zabiegi, na dolegliwości, które spotykają wiele osób. Jedną z nich jest stożek rogówki, który może być przyczyną astygmatyzmu u pacjentów. Jeśli cierpimy na stożek rogówki leczenie może odbyć się na kilka sposobów. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są specjalne soczewki kontaktowe, jednak często mogą stać się niewystarczające. Niezwykle skuteczną metodą leczenia jest na przykład wszczepianie intacsów.


zabieg okulistyczny
Author: US Army Africa
Source: http://www.flickr.com
Po zrobieniu zabiegu możemy odczuć widoczną poprawę w ostrości widzenia, ale po kilku latach może się okazać, że konieczne będzie wymienianie pierścieni. Wartym uwagi zabiegiem jest też naświetlanie promieniowaniem UV, które przynosi bardzo zadowalające efekty u wielu pacjentów.

Oczy to bardzo delikatny narząd, dlatego niezbędne są skrupulatne badania, zanim zdecydujemy się na wykonanie operacji okulistycznego. Kiedy zabieg zostanie wykonany prawidłowo na pewno będziemy mogli cieszyć się poprawą wzroku.

Tags: okulary, Leczenie, zabieg, wady, widzenie