W jaki sposób się prezentuje obecnie rynek pojazdów używanych w naszym kraju, co mieć na uwadze przy zakupie.


Samochód to dzisiaj nie tylko symbol luksusu i prestiżu, lecz w pierwszej kolejności narzędzie do pracy wielu osób. Dzisiaj w dużej części domów jest co najmniej jedno auto, a jeśli przykładowo pracują obie osoby, to niekiedy będą dwa lub nawet więcej. Samochód zakupić można obecnie albo całkiem nowy, wprost z salonu, albo używane z rynku wtórnego.

samochód z drugiej ręki
Author: order_242
Source: http://www.flickr.com
O ile przy nowych samochodach sprawa jest prosta, bo salonowe auta mają pełną gwarancję, o tyle trafienie na dobre używane auto do łatwych nie należy. Szczególnie problemem jest to w naszym kraju, uważanym przez wielu za europejskie złomowisko.

Każdy nasz odsyłacz wiedzie wyłącznie do wartościowych witryn, na których przeczytać możesz o istotnych zdarzeniach. Nie zwlekaj, ale kliknij w niego!

I nie jest to bezpodstawne stwierdzenie, gdyż faktycznie przez minione kilkanaście lat do naszego kraju przywieziona została ogromna liczba leciwych, uszkodzonych pojazdów, które później naprawiano w garażach i oferowane na giełdach jako nie bite od niepalącego staruszka. Nagminne stało się też zmienianie stanów licznika, często takie korekty robiono nawet o kilkaset tysięcy kilometrów, i niestety auta takie sprzedawano klientom.

Obecnie rynek samochodów wtórnych stał się trochę normalniejszy, a używane samochody coraz mniej przypominają leciwe złomy. W dużym stopniu jest się to skutkiem dużo większej świadomości klientów. Jeszcze kilkanaście lat temu liczyła się przede wszystkim błyszcząca blacha i pachnące wnętrze, a to czy auto było złożone z dwóch kawałków to miało to już drugorzędne znaczenie. I dlatego sprzedawano przede wszystkim samochody, które ładnie wyglądały, a nie zawsze były sprawne technicznie. Zobacz także .komis aut
Author: Mathew Bedworth
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj sytuacja wygląda znacznie inaczej, klienci są bardziej świadomi swoich możliwości, równocześnie bardzo ograniczając możliwości przekrętów. Przede wszystkim normą przed kupnem samochodu stają się powoli oględziny w warsztacie, przez co można dokładnie ocenić stan mechaniczny pojazdu i sprawdzić, czy miał wypadkową przeszłość.

Aby znaleźć nadzwyczajne zagadnienia w sieci, to w pierwszej kolejności kliknij w odnośnik mieszczący się tu i przejdź dalej (https://detailing-centrum.pl/glinka-do-lakieru-samochodowa) - zapewne nie będziesz żałować.

Coraz więcej osób kontroluje także historię serwisową, to z kolei może w łatwy sposób pomóc w weryfikacji prawdziwego przebiegu pojazdu.

Tags: salon, fabryka, warsztat, licznik, mechanik, liczniki