W jaki sposób przygotować dziecko do pierwszej wizyty u stomatologa i jak dobrać dobrego dentystę?


Wizyta u stomatologa jest wielkim wyzwaniem zarówno dla małego dziecka, jak i dla samych rodziców. Ale takie wyjście nie musi być koszmarem. Wystarczy się dobrze przyszykować na spotkanie, żeby uniknąć trudnych sytuacji.


Pierwsza wizyta u stomatologa ma decydujący wpływ na kolejne wyjścia.

luksusowy gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
To od niej zależy, jak w późniejszych terminach dziecko będzie się zachowywać w stosunku do takich wyjść.

Ta porządna treść (apteczka-madrali.pl/), zawiera zbliżone dane na opisywany temat, więc nie czekaj, a zgłąb dokładnie info na to zagadnienie.

Pierwszą wizytę u stomatologa trzeba zaplanować wtedy, gdy nic niepokojącego się nie dzieje. Nie warto odkładać jej do chwili, gdy dziecko będzie czuć ból zęba lub będzie mieć próchnicę. Dzięki temu dziecko małymi krokami będzie się oswajało z dentystą a przez to w przyszłości nie zareaguje histerią, w sytuacji, gdy niezbędne będzie plombowanie bądź borowanie zębów. Istotną rolę odgrywa także wybór odpowiedniego stomatologa. Warto w takiej sytuacji poszukać w internecie pobliskich gabinetów stomatologicznych.

Trzeba tylko napisać w wyszukiwarce internetowej słowa: stomatolog i Wrocław (lub kliknąć tu gabinet stomatologiczny Aurident), by w prosty sposób dostać długą listę dentystów mających swoje gabinety lekarskie w podanej lokalizacji. Mając wybranego dentystę warto dobrze przygotować dziecko do pierwszej wizyty. Nie można w takim przypadku przerzucać swoich złych emocji na psychikę dziecka. Nie można w jego obecności mówić o swoich bolesnych doświadczeniach z dentystą. Powinno unikać się stwierdzeń: "Jeśli nie umyjesz zębów, to Ci się zepsują i trzeba będzie iść do dentysty". To nasila u dziecka lęk przed dentystą. Gdy rodzic rodzic zobaczy, że dziecko boi się dentysty należy używać przy nim zwrotów "Pan", "Pani". Dobrze jest opowiedzieć dziecku, jak będzie wyglądała wizyta. Najlepiej jest ją zobrazować w postaci ciekawej historii, lub bajeczki. Do stomatologa powinno się udać, już wtedy, gdy dziecko skończy pół roku. Wówczas pojawiają się pierwsze ząbki. Stomatolog będzie mógł sprawdzić, czy proces ząbkowania przebiega prawidłowo.


Poinformuje w czasie pierwszej wizyty, jak czyścić dziąsła i ząbki a także podpowie, co trzeba wykonać, by zapobiec próchnicy.

Takie kontrolne wizyty należy przeprowadzać co 3 miesiące. Zatem, przygotowując małe dziecko do pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym należy wybrać dobrego lekarza. Warto skorzystać z sieci internetowej. Fraza: stomatolog Wrocław, podana w wyszukiwarce wyświetli ogromną listę pobliskich gabinetów dentystycznych. W internecie można znaleźć opinie na temat wybranego stomatologa oraz zapoznać się z zaleceniami mającymi związek z wizytą u stomatologa.

Tags: zęby, gabinet, stomatologia