W jaki sposób powinno się dbać o stan swoich zębów, jakie znaczenie mają regularne przeglądy u stomatologa.


Choroby zębów to jeden z najważniejszych problemów naszej cywilizacji. Z jednej strony do kupienia są coraz nowocześniejsze pasty do zębów, profilowane szczoteczki i płyny do płukania, ale i tak ogromna liczba dorosłych i dzieci ma kłopoty z ubytkami. Będzie miało na to wpływ kilka rzeczy. Nawet najlepsza pasta i szczoteczka nie pomogą, jeśli ktoś ich nie będzie systematycznie używał, a niestaranne i nieregularne mycie zębów niestety często ma miejsce, zwłaszcza wśród dzieci.


dentysta podczas zabiegu
Author: Army Medicine
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli się do tego dołoży dietę przede wszystkim opierającą się na słodyczach i gazowanych napojach, to oczywistym się staje, skąd tak powszechne kłopoty z zębami. A jak się kończą takie zaniedbania to bardzo dobrze wiedzą ci, którzy z bolącym zębem musieli chodzić do dentysty (). Jeżeli ubytki zbyt duże nie będą, to leczenie praktycznie nic nie boli, może poza tym ze trzeba wydać na światłoutwardzalne plomby. Jednak zaniedbanie tego i doprowadzenie do większej próchnicy sprawić może, że będzie niezbędne znacznie droższe i dłuższe leczenie kanałowe kraków.


dziecko na wizycie u dentysty
Author: Britt Reints
Source: http://www.flickr.com
W praktyce najważniejszą sprawą podczas profilaktyki zębów oprócz mycia są systematyczne przeglądy. Właśnie dzięki nim będzie można systematycznie sprawdzać stan swojego uzębienia i w razie potrzeby leczyć znalezione dziury. Ma to taką zaletę, że jeżeli dziury są niewielkie, to i leczenie będzie w zasadzie bezbolesne, potwierdzi to chyba każdy dobry dentysta stomatolog legnica Kraków. W zasadzie sprowadzać się będzie do lekkiego oczyszczenia próchnicy i założenia plomby, z reguły zupełnie wystarczy na to pojedyncza wizyta. Z tego też powodu powinno się co najmniej raz w roku chodzić na takie sprawdzenie, zwłaszcza że większość gabinetów oferuje je za darmo. Za to jeśli ktoś będzie miał problem z tym, że nie ma prostych zębów, to także powinien udać się do dentysty, lecz o innej specjalności. W jego sytuacji bardziej może pomóc doświadczony ortodonta Kraków (), który dokładnie zbada układ zębów i w razie konieczności zaproponuje sposób na ich wyprostowanie. Najczęściej będzie to aparat ortodontyczny, który trzeba będzie przez jakiś czas zakładać.

Tags: uzębienie, zęby, wizyta, plomba