W jaki sposób należy dbać o higienę zębów żeby tylko dla kontroli odwiedzać stomatologa.


Jednym z chyba najbardziej nielubianych przez prawie każdego lekarzy jest stomatolog - sporo osób zaczyna się bać nawet po usłyszeniu tego słowa. Nie ma się czemu dziwić, skoro przez lata w gabinetach dentystycznych niestety bardzo bolało, i przy rwaniu zębów, i przy wierceniu. Oczywiście najlepszym sposobem na to, aby nie musieć cierpieć u dentysty jest odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej.

Stomatolog
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Dokładne szczotkowanie zębów (stomatologia warszawa) rano i wieczorem jest konieczne, do tego powinno się ograniczyć spożywanie cukrów oraz picie kawy. Należy też wykonywać systematyczne kontrole zębów, ogólnie znany fakt jest taki, że wiercenie niedużych ubytków jest praktycznie bezbolesne, kłopoty się robią jedynie wtedy, gdy dziura w zębie będzie większa. (usługi ortodoncji) Z tego też powodu należy w pierwszej kolejności pamiętać o tym, aby szczoteczka była systematycznie użytkowana, zakupić do tego odpowiednią pastę, chroniącą przed bakteriami, no i pokonać swoje obawy i co najmniej raz na rok iść do gabinetu na przegląd zębów.

Jednak nawet jeśli ktoś regularnie będzie dbał o swoje zęby, to i tak może wystąpić u niego jakiś ubytek. Wielu ludzi zapomina o regularnych kontrolach, przez co w pewnym momencie muszą iść do stomatologa z mocnym bólem zęba. Na szczęście obecna stomatologia bardzo dobrze sobie radzi nawet z silnym bólem, więc osoby czujące przed tym obawę mają dużo łatwiej.


Jeśli będzie to potrzebne, to stomatolog we Wrocławiu może wykonać pacjentowi odpowiedni zastrzyk, który bardzo szybko uśmierzy ból podczas wiercenia. Współczesne znieczulenia praktycznie nic nie bolą, nie będzie się czuło momentu wbijania igły, więc sprawdzają się nawet w przypadku małych dzieci.

Czasami używa się także podtlenek azotu, który może doskonale zrelaksować i zmniejszyć wrażliwość na bodźce pacjenta. Coraz częściej można również usłyszeć o leczeniu próchnicy bez użycia wiertła, w przypadku niewielkich ubytków są już techniki które pozwalają całkowicie wyleczyć ząb bez konieczności włączania wiertarki, co dla niejednej osoby jest ogromnie ważne.

Tags: ból, lekarz, szczoteczka, ząb, igła