W jaki sposób mniej wydawać na benzynę do swojego auta?


Wiele osób, które posiadają swoje auta, chce sprawić, aby w jakiś sposób wyróżniały się one z tłumu podobnych pojazdów. Najłatwiejszą drogą do tego, by pojazd otrzymał indywidualny wygląd, jest skupienie się na możliwościach, jakie daje tuning.


Stosunkowo niedużym kosztem można sprawić, że dane auto nabierze kompletnie innego wyglądu zewnętrznego. Nieco większym kosztem, (który ponadto wymaga
Sportowe auto
Author: Ben
Source: http://www.flickr.com
pomocy dobrego specjalisty) jest tuning mechaniczny, który pozwoli na zwiększenie mocy silnika i wyższą prędkość jazdy. Poza tradycyjnym tuningiem coraz więcej osób decyduje się na zabieg określany mianem ecotuningu – dzięki takiemu rozwiązaniu można (nie tracąc mocy silnika) zredukować spalanie samochodu.

Ecotuning jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców, którzy jeżdżą często w szczególności po mieście (nie trzeba przypominać, że to właśnie jazda w tłocznych centrach, kiedy ciągle przyśpieszamy i hamujemy, jest powodem największego spalania) oraz przemierzają długie trasy. Najistotniejsza modyfikacja, umożliwiająca mniejsze zużycie paliwa, polega na ingerencji w oprogramowanie, dzięki której zostaje zmodyfikowana charakterystyka
Auto z otwarta maską
Author: Upupa4me
Source: http://www.flickr.com
silnika a także zmniejszone spalanie.

Jeżeli szczegółowo pragniesz poznać informacje na przedstawiany wątek, to koniecznie wejdź na proponowany link. Tam znajdują się ciekawe wiadomości, które zapamiętasz na długo.

Trzeba zaznaczyć, iż niesłuszne są przedwczesne obawy o to, że taka zmiana może zmniejszyć moc silnika – dzięki modyfikacji zwiększa się jego elastyczność w najczęściej stosowanym zakresie obrotów. W rzeczywistości dzięki ecotuningowi nie zmniejsza się sama moc silnika, ale rośnie jego moment obrotowy, co powoduje nie tylko mniejsze spalanie, ale również szybsze przyśpieszanie myjnia dla samochodu - (mycie silnika bydgoszcz) przy mniejszych prędkościach. Oprócz tego zmienia się także zestrojenie mieszanki paliwa, co znacznie redukuje zapotrzebowanie silnika na paliwo. Zanim zdecydujemy się na ecotuning, powinniśmy poświęcić trochę czasu na odnalezienie fachowego i wypróbowanego warsztatu, który zamierzone zmiany będzie umiał przeprowadzić nie tylko w teorii. Warto postawić na taki warsztat, który przeprowadzi pomiary mocy oraz spalania przed i po modyfikacji. Sprawdź też .

Ecotuning to rozwiązanie, które przekłada się na realne oszczędności. Sam koszt usługi nie jest duży, a pożytki, jakie uzyskujemy (lepsze przyśpieszenie od niskich obrotów i znacznie mniejsze spalanie) szybko zrównoważą koszt inwestycji. Więcej na .