W jaki sposób dbać o figurę?


Każdy z nas marzy o pięknej sylwetce. Oglądamy kolorowe magazyny i patrzymy z uwielbieniem na fotografie wielkich sław, które mogą się pochwalić doskonałymi kształtami. Przyrównujemy własne ciało do nich i wpadamy w ogromną rozpacz. Przede wszystkim, najczęściej zdjęcia w tego typu tabloidach to zasługa pracy photoshopu. Po drugie, mnóstwo artystów swoją idealną sylwetkę zawdzięcza wielu zabiegom upiększającym. O wiele prościej zatroszczyć się o własne ciało samodzielnie.


ćwiczenia
Source: http://www.sport-shop.pl/
Przez ostatnie lata wprowadzono wiele przeróżnych zestawów treningowych. Każdy z nich posiada odpowiednie przeznaczenie oraz swoich oddanych fanów. Co sezon panuje zainteresowanie innym treningiem. Jeszcze kilkanaście lat temu najpopularniejszą formą ćwiczeń był słynny aerobik. Uwielbiały go głównie kobiety. Intensywne ćwiczenia w takt muzyki stały się początkiem światowej mody na zdrowy styl życia. Jakiś czas temu święcił triumfy pilates. Jest to bardzo skuteczna metoda rozciągania mięśni. To bardzo bezpieczna forma treningu, jeśli uprawiamy ją pod okiem doświadczonego instruktora. Trzeba również pamiętać o miarowym oddechu. Niedawno cały świat oszalał na punkcie crossfit. Ten plan treningowy łączy w sobie wiele rozmaitych elementów. Jest to forma ćwiczeń ogólnorozwojowych.Trenują ją również pięściarze, przygotowując się do walki, czy żołnierze jednostek specjalnych, którzy tym sposobem dbają o swoją sprawność fizyczną.

Jeśli opracowany tutaj wpis pochłonąć Cię i pragniesz więcej, to na pewno spodoba Ci się link do źródła, gdzie znajdziesz sporo postów.

Także my możemy stosować tę formę treningu. Jest on idealny dla ludzi, którzy walczą z nadwagą. Z kolei, dla tych wszystkich, którzy w ćwiczeniach szukają ukojenia, poleca się jogę. Ta starożytna forma ruchu pomogą osiągnąć tak potrzebną w życiu codziennym równowagę oraz wycisza umysł.

Niezależnie od tego, który system nam najbardziej odpowiada, powinniśmy się dobrze przygotować do ćwiczeń. Nie zapominajmy o porządnej rozgrzewce. W czasie ćwiczeń należy pić dużo wody. Pamiętajmy, aby nie rzucać się od razu na głęboką wodę i stopniować poziom trudności. Inaczej następnego dnia obudzimy się z nieprzyjemnym bólem mięśni jak ból pod kolanem. Istnieją proste sposoby na zakwasy. Trzeba rozmasować bolące miejsce, wysmarować je specjalną maścią i pić dużo wody.

Tags: kondycja, sylwetka, trening, ćwiczenia, sprawność