Utrata wzroku to zapewne największa katastrofa, jaka mogłaby się nam przytrafić — wobec tego trzeba odpowiednio dbać o oczy


Jest wiele różnych chorób, które są powiązane ze oczami. Powinniśmy więc regularnie chodzić do okulisty, by uniknąć ciężkich problemów.


Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że są takie zaburzenia widzenia jak krótko oraz dalekowzroczność.
terapia
Author: Memorial Student Center Texas A&M University
Source: http://www.flickr.com


cholesterol
Author: Dick Thomas Johnson
Source: http://www.flickr.com


Słyszeli także o zaćmie czy jaskrze. Jednak to byłoby na tyle. Nie jesteśmy specami w tej gałęzi i większość Polaków nawet nie wie, jak działa złożony system wzrokowy. Oko jest przecież szalenie zawiłym organem. Aby widzenie było prawidłowe, wszystkie następujące po sobie fazy procesu patrzenia muszą przebiegać bez zaburzeń. Niestety coraz częściej są wykrywane u ludzi choroby siatkówki oka. Bywają to na przykład niedrożność naczyń żylnych siatkówki (RVO) albo zmętnienie ciałka szklistego.

Zainteresował Cię wpis treść?! To przejdź do oferty zabieg opadającej powieki, aby zapoznać się z dodatkowymi informacjami na omawiany temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Są to stosunkowo złożone schorzenia. Jeżeli dostrzeżemy, że nasz wzrok się pogarsza, a różne rzeczy, na które spoglądamy, są zniekształcone, to natychmiast trzeba udać się do specjalisty. Problem polega na tym, że często wydaje nam się, że trudności z oczami odczuwają tylko seniorzy. To błąd. Choroba Stargardta dotyka tylko młodzież przed 20 rokiem życia. Zatem jeśli coś na zmartwi, to nie powinniśmy bagatelizować sprawy.
Udawanie, że nic się nie dziele albo nadzieja na to, że kłopot sam się rozwiąże, to istna dziecinada. Nie możemy chować głowy w piasek, a trzeba od razy umówić się na wizytę u okulisty.

Tags: choroby, wiedza, lekarza, specjalisty