Uszkodzenie samochodu ciężarowego poza granicami kraju – co zrobić i na jak wysokie koszty musimy się przygotować?


Coraz więcej polskich kierowców wyrusza na jazdę po międzynarodowych trasach, które zapewniają dobre i łatwe zarobki. W tej sytuacji należy się jednakże liczyć z faktem, że każdorazowa usterka samochodu może być trudnym do rozwiązania problemem, który może nas sporo kosztować. Na co warto zwrócić uwagę w przypadku usterki tira za granicą?
akt - samochód
Author: roovuu
Source: http://www.flickr.com
Poza granicami Polski awaria nawet tak niewielkiej części jak chłodnica czy sprzęgło może stać się problemem trudnym do zwalczenia.

Jeśli uważasz, że ten temat jest godny zainteresowania, to bez zwłoki wejdź na ten odnośnik i przeczytaj udostępniony tu (http://manewr.eu/) materiał - on również Cię zainteresuje.

Znajdujemy się w obcym państwie, nie znamy tu żadnych wartych polecenia serwisantów, najczęściej też nie znamy miejscowego języka – jak możemy się zachować w takiej sytuacji? Ostatnimi czasy dużo krajowych serwisów samochodowych wprowadziło nową usługę, którą stanowi mobilna naprawa samochodów ciężarowych - klik. Serwisy te posiadają swoje placówki serwisujące w europejskich państwach, które są często odwiedzane przez kierowców z Polski, m.in. we Francji, Belgii i w Niemczech. Jeśli jesteśmy klientem takiej firmy możemy po nich zadzwonić w sytuacji usterki i w krótkim czasie przyjedzie do nas pomoc drogowa pomoc drogowa opole tir, która na miejscu rozpozna i naprawi problem, a w przypadku większej awarii przetransportuje samochód do pobliskiego serwisu. Istotny jest tutaj fakt, że jest to filia uprzednio sprawdzonej przez nas firmy, a więc nie musimy się obawiać o to, że jakiś nieznany serwisant w obcym państwie pogorszy stan naszego samochodu. Poza tym mobilna pomoc drogowa tir - zobacz więcej dużą część napraw wykonuje na miejscu, bez konieczności transportowania samochodu do warsztatu. Dzięki temu koszty usługi będą niższe, a równocześnie problem zostanie załatwiony w krótszym czasie, co umożliwi szybszy powrót do pracy i zapobiegnie powstaniu niekorzystnych opóźnień w dostawie przewożonych towarów.

Nawet najmniejsza naprawa samochodów ciężarowych jest związana z wysokimi kosztami. Nic więc dziwnego, że firmy sprzedające mobilne usługi tego rodzaju za granicą również mają dośc wysokie stawki za wykonanie pracy. W tym przypadku powinniśmy jednak wziąć pod uwagę fakt, że problem jest załatwiany w niezwykle szybkim czasie – a podczas pracy w spedycji czas gra szczególnie ważną rolę.

Tags: warsztaty, transportu, awaria