Uszkodzenie samochodu ciężarowego poza granicami kraju – co zrobić i na jak wysokie koszty musimy się przygotować?


Coraz więcej polskich kierowców wyrusza na jazdę po międzynarodowych trasach, które zapewniają dobre i łatwe zarobki. W tej sytuacji należy się jednakże liczyć z faktem, że każdorazowa usterka samochodu może być trudnym do rozwiązania problemem, który może nas sporo kosztować. Na co warto zwrócić uwagę w przypadku usterki tira za granicą?

akt - samochód
Author: roovuu
Source: http://www.flickr.com
Poza granicami Polski awaria nawet tak niewielkiej części jak chłodnica czy sprzęgło może stać się problemem trudnym do zwalczenia. Znajdujemy się w obcym państwie, nie znamy tu żadnych wartych polecenia serwisantów, najczęściej też nie znamy miejscowego języka – jak możemy się zachować w takiej sytuacji? Ostatnimi czasy dużo krajowych serwisów samochodowych wprowadziło nową usługę, którą stanowi mobilna naprawa samochodów ciężarowych - klik. Serwisy te posiadają swoje placówki serwisujące w europejskich państwach, które są często odwiedzane przez kierowców z Polski, m.in. we Francji, Belgii i w Niemczech. Jeśli jesteśmy klientem takiej firmy możemy po nich zadzwonić w sytuacji usterki i w krótkim czasie przyjedzie do nas pomoc drogowa tir, która na miejscu rozpozna i naprawi problem, a w przypadku większej awarii przetransportuje samochód do pobliskiego serwisu. Istotny jest tutaj fakt, że jest to filia uprzednio sprawdzonej przez nas firmy, a więc nie musimy się obawiać o to, że jakiś nieznany serwisant w obcym państwie pogorszy stan naszego samochodu. Poza tym mobilna pomoc drogowa tir - zobacz więcej dużą część napraw wykonuje na miejscu, bez konieczności transportowania samochodu do warsztatu. Dzięki temu koszty usługi będą niższe, a równocześnie problem zostanie załatwiony w krótszym czasie, co umożliwi szybszy powrót do pracy i zapobiegnie powstaniu niekorzystnych opóźnień w dostawie przewożonych towarów.

Nawet najmniejsza naprawa samochodów ciężarowych jest związana z wysokimi kosztami. Nic więc dziwnego, że firmy sprzedające mobilne usługi tego rodzaju za granicą również mają dośc wysokie stawki za wykonanie pracy. W tym przypadku powinniśmy jednak wziąć pod uwagę fakt, że problem jest załatwiany w niezwykle szybkim czasie – a podczas pracy w spedycji czas gra szczególnie ważną rolę.

Tags: warsztaty, transportu, awaria