Ubrania dla otyłych - czyli nie ma powodów do wstydu.


Jednocześnie ze wzrostem dobrobytu w krajach Zachodu ludziom rosną również brzuchy, jednym słowem pulchniejemy. Z tego powodu dyktatorzy modowi coraz częściej prezentują na pokazach mody kreacje odzieży w rozmiarze XXL!


W Polsce otyłość rodzaju „amerykańskiego” raczej nikomu nie grozi, gdyż nie należymy do najbardziej rozwiniętych krajów świata, lecz otyłość jest mimo wszystko powszechna wśród aż 15% Polaków.
opakowanie świątecznego prezentu
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com


Otyli nie mają łatwo szukając odpowiedniej odzieży, bywa, iż muszą są kupić nie to, czego pragną, czy co im się podoba ale to, co znajduje się w ofercie w ich rozmiarze.

Jeżeli zaintrygował Cię ten tekst, to sprawdź szczegóły, które również są na ten temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

O ile niektóre salony z ubraniami dla kobiet mają w klasycznej ofercie odzież


w dużych rozmiarach, o tyle płci „brzyszej” trudno jest wyszukać odzież w swoim rozmiarze. Jak spodnie pasują na długość, to są za wąskie w pasie albo nogawce. Jeżeli koszula jest dopasowana w kołnierzyku, to znowu rękawy posiada za wąskie. Wszystko to decyduje, że grubsi faceci często chodzą w dresowych spodniach i swetrach, chociaż tak naprawdę chcieliby wyglądać elegancko i szykownie.


Pomimo, że otyłość jest ogromnym kłopotem zdrowotnym głównie i specjaliści solidarnie stwierdzają, iż nadwaga prowadzi do poważnych chorób na przykład serca, to zjawisko nadwagi jest na tyle powszechne, że w gruncie rzeczy w każdym mieście można odnaleźć sklep z odzieżą dla otyłych. Pod tym względem jest o wiele niż jeszcze niecałe 10 lat wstecz, gdy aby kupić koszulki (koszulki z nadrukiem) 5xl trzeba było je zamówić u szwaczki, co było pracochłonne i droższe niż kupowanie odzieży w butikach sieciowych firm. Obecnie by znaleźć sobie odpowiadający nam tshirt 4xl (obejrzyj) wystarczy, co najwyżej dojechać autem do najbliższego salonu z takimi ubraniami. Jeśli z jakiegoś powodu nie moglibyśmy pojechać, mamy możliwość kupić odzież +XL przez Internet, nie wychodząc z mieszkania.
W sieci istnieje wiele sklepów internetowych z odzieżą, w których t shirt 5 xl nie jest niecodziennym widokiem, lecz jest w zwykłej ofercie firmy odzieżowej.


Kiedyś, wcale nie tak dawno temu, odnalezienie koszulki, spodni albo kurtki w rozmiarze większym niż XXL było niezwykłym zjawiskiem. Dziś, kiedy spory procent społeczeństwa polskiego cierpi na nadwagę, powstają sklepy z ubraniami specjalnie dla ludzi noszących ubrania +XXXL.

Tags: rzeczy, czas, sklep, świat