Tuning, kontra chiptuning aut - czyli, komfortowy wygląd, przeciwko komfortowa przejażdżka


Na czym polega tuning, a na czym chiptuning samochodów? Czy każdziutki samochodzik istnieje możliwość poddać tego rodzaju "zabiegom"? Co one dają oraz do czego się przydają? To wszystko i jeszcze więcej znajdziesz w środku naszego nowiutkiego felietonu!


Internet
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


Nasz dzisiejszy artykuł zaczniemy od pytania: co to jest tuning? Tuning, a szczególnie tuning aut, jest to tak nazywane "podrasowanie" ze względu na wyglądu naszego samochodziku, by był on znacznie okazalszy oraz ładniejszy - o wiele mocniej indywidualny pod względem osobowości, którą to najbardziej często chce ukazać właściciel konkretnego autka. Najczęściej wyróżnianymi tuningami są nie wątpiąc w to: tuning związany z mechaniką, tuning elektroniczny, tuning optyczny, czy też tuning akustyczny wewnętrzny lub też zewnętrzny. Pośród tych wszystkich rzeczy można odnaleźć także takiego rodzaju stwierdzenie jak Chiptuning, który w pewien sposób bywa związany z wcześniej powiedzianymi rzeczami, ale zarazem bywa całkowicie inny.


zakład
Author: Alberto Cabello
Source: http://www.flickr.com


Chiptuning można bardzo prosto określić jednym stwierdzeniem i jest to dokładnie: zwiększenie mocy silnika. Zadaniem chiptuningu, jest również podrasowanie samochodu, jednak wyłącznie jego silnika. Chociaż dużo osobników o tej rzeczy nie wie, producenci aut dają naszym osobom silniki, które to nie wykorzystują w pełni własnego potencjału.


Z tego powodu jeśli bardzo chcemy mieć szybsze oraz bardziej sprawne autko, które to zarazem najczęściej mniej spala, wykorzystując pełnię mocy wspomnianej części samochodu, powinniśmy przejść się do dobrego fachowca, gdyż jeśli oddamy nasz samochód komuś niedoświadczonemu, lub [fosforanowanie żelazowe cena] niezbyt pewnego, może on naszym osobom bardziej zaszkodzić aniżeli pomóc.

Tags: właściciel, mechanik, aut, chiptuning