Triathlon w cieple, czyli jak ćwiczyć latem


Triathlon to wyścig wytrzymałościowy, wymagający znakomitej kondycji fizycznej. Dlatego należy się do niego w odpowiedni sposób przygotować, aby móc zakończyć go z satysfakcjonującym rezultatem. Podczas lata treningi są o wiele bardziej wyczerpujące, dlatego należy wiedzieć, w jaki sposób trenować, aby nasza kondycja nie spadła.
Zacznijmy od tego, iż trening przy wyższej temperaturze jest dodatkowym obciążeniem dla organizmu.Jazda na rowerze w górach
Author: fixedandfrailing
Source: http://www.flickr.com
Nie oznacza to, iż musimy w ogóle zrezygnować z ćwiczeń, lecz zaplanować je na bardziej pomyślną dla nas porę, to znaczy na godziny poranne bądź wieczorne. Wtedy temperatura na dworze jest zdecydowanie niższa, a tym samym korzystniejsza dla osób, które mają plan podjąć się aktywności fizycznej. Jeśli rano trudno jest ci podnieść się z łóżka bądź dojeżdżasz do pracy, zatem i tak wcześnie się budzisz, ćwicz wieczorem. Później możesz już tylko wziąć prysznic oraz wypocząć, nie martwiąc się porannym zrywaniem. Jeśli mimo wszystko musisz ćwiczyć w ciągu dnia, zdecyduj się na zacienione tereny, na przykład las. Powietrze w tym miejscu będzie zdecydowanie przyjemniejsze, aniżeli w środku miasta. Po drugie za każdym razem konieczne są nawadniające płyny.

Zainteresował Cię niniejszy artykuł? Jeśli tak, to śmiało przekonaj się, co jest w ofercie (https://artgrafcars.pl/car/ford-focus-rs/), która odnosi się do pokrewnej tematyki.

Najlepiej sprawdza się woda, ale można zakupić też izotoniki, czyli napoje dla sportowców, które odróżniają się błyskawiczną przyswajalnością elektrolitów oraz węglowodanów w nich zawartych. Istotna jest też odzież, która musi być przewiewna i oddychająca. Pamiętajmy o głowie, którą również trzeba zabezpieczyć przed słońcem, nakładając czapkę z daszkiem. Gdy poczujesz mdłości, zawroty głowy czy dreszcze, to najprawdopodobniej udar słoneczny. Powinieneś wybrać się do lekarza i dać sobie odpocząć, by więcej nie dopuścić do takiej sytuacji. Warto jest trenować w towarzystwie drugiej osoby. Wtedy gdy poczujemy się gorzej albo z innych przyczyn będzie nam potrzebna pomoc, zawsze będzie dla nas wsparciem i nie zostaniemy sami w ciężkiej sytuacji.

czepki pływackie
Author: Meredith Bell
Source: http://www.flickr.com
Jeśli w związku z powyższym masz zamiar zmierzyć się z dyscypliną, którą jest triathlon, trening latem przy zastosowaniu niniejszych rad już nie będzie dla ciebie żadnym problemem.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy (http://www.raksa.com.pl/category/kotwiczne-i-cumownicze-kotwice) tego wpisu zapraszamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. W nim rozwieją się wszystkie Twe niepewności.

Nie zapominaj o zaleceniach, a właściwie przygotujesz się do wyścigu oraz nie narazisz się na udar słoneczny czy odwodnienie, jakie byłoby niebezpieczne dla twojego organizmu.

Tags: trening, ćwiczenia, Forma