Triathlon – dlaczego warto jest podjąć się tego bezsprzecznego wyzwania sportowego?


Są osoby, jakie najchętniej przeszłyby przez życie skrycie, lecz są również ludzie, dla których liczą się prawdziwe wyzwania. Jednym z takich wyzwań, jakie można przed sobą postawić, jest triathlon. Jest to – nie da się zakwestionować – sport wytrzymałościowy, który potrzebuje właściwego przygotowania, a jednocześnie gwarantuje olbrzymią satysfakcję, gdy będziemy mogli wykonać każdą z 3 dyscyplin, z których się składa. Jakie są plusy wskazanego wysiłku?

Nade wszystko ćwiczymy kilka dyscyplin w tym samym czasie, toteż w gruntowny sposób troszczymy się o swoją kondycję. Można też dobierać dyscypliny w zależności od pogody na zewnątrz – zimą raczej trudno będzie nam się zmusić do biegania bądź jazdy na rowerze, lecz za to chętnie popływamy. Nie zapominajmy jednak, że biegać można na bieżni, więc nawet deszcz nie powinien nas ograniczać.

siłownia
Author: Engyles
Source: http://www.flickr.com
Będziemy ćwiczyć w sali, słuchając ulubionych piosenek oraz ciesząc się dobrymi warunkami, jakie panują na siłowni. Ponadto ćwicząc triathlon nie trzeba od razu startować w profesjonalnych zawodach. Można zacząć od imprez dla amatorów, aby sprawdzić swoje siły oraz nabrać pewności, na ile możemy sobie pozwolić, by nie przesilić mięśni. Podczas treningów oraz zawodów zapewne poznamy też wiele osób, z którymi będziemy mogli zawrzeć przyjaźń. Dzięki nim dowiemy się wielu niezbędnych informacji, gdyż być może ćwiczą już dłużej niż my i mogą nam coś doradzić.

Co istotne, triathlon nie jest kontuzjogenny, dlatego nie powinien przyczynić do problemów ze stawami lub do innych dolegliwości. Na koniec trzeba wskazać na jeszcze jedną bezsprzeczną zaletę – ćwicząc troszczymy się o swoją kondycję oraz pozytywnie wpływamy na zdrowie. Codzienna aktywność sportowa sprawi, iż nie będziemy się tak szybko męczyć i nawet długi spacer pod górę nie da nam w kość. Będziemy gotowi na wszystko, także na wycieczkę w góry sprawdź sprzęt ratowniczy) połączoną ze wspinaczką. Triathlon umożliwi nam bez problemu podjąć się każdego innego wysiłku, jakim będziemy zaciekawieni.Pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na zaprezentowaną aktywność sportową, konieczny jest ci właściwy plan treningowy. Triathlon ciężko jest trenować samemu. Najlepiej jest umówić się z trenerem, jaki opracuje należyty program ćwiczeniowy, gdyż znakomicie wie, w jaki sposób przygotować się do tak dużego wysiłku.

Tags: zdrowie, siłownia, kondycja, ćwiczenia