Trening na trampolinie, innymi słowy fitness jumping


Ćwiczenia odchudzające na trampolinie, a więc jumping fitness, jest to odmiana ćwiczeń cielesnych łącząca w sobie ogromną dawkę wysiłku i zabawy.


Proste skakanie na trampolinie może dać twojemu ciału więcej korzyści niż myślisz.
kadr - rower
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com


Przeczytaj, na czym polega jumping fitness jak też jakie ma pozytywy. Fitness jumping jest to celowo opracowany treningowy system, jaki pomaga kształtować i wzmacniać sylwetkę przy jednoczesnym czerpaniu uciechy ze skakania. Do ćwiczeń wykorzystywana jest jednoosobowa trampolina o niedużych rozmiarach, na której wykonuje się ćwiczenia zaczerpnięte z różnych sportowych dyscyplin. Najczęściej jest to połączenie szybkich i wolnych skoków, ćwiczeń znanych z aerobiku i energicznych „biegów” w miejscu.


Dzięki bogatej technice jumping fitness gwarantuje całościowy trening całego ciała, zwiększając zarówno ogólną sprawność, jak także poprawiając formę. Dowiedziono, że podskakiwanie na trampolinie jest dziesięć razy bardziej efektywne niż bieganie. Jak to jest możliwe? Dzięki ciągłym zmianom grawitacji sporzej mięśni jest równocześnie zaangażowanych w ruch, przez co powiększa się skuteczność treningu. Co więcej, w czasie sześćdziesięcio minutowego treningu jumping fitness możemy spalić aż osiemset kcal! Jeżeli zatem poszukujesz metody na skuteczną utratę kilogramów, ów rodzaj ćwiczeń będzie dla ciebie najlepszy.
Nie jedynie na siłowni ale również w domu opłaca się spróbować samodzielnych ćwiczeń na trampolinie.

Chciałbyś przeczytać pokrewne publikacje na taki wątek? Ta wiarygodna oferta prezentuje właśnie to, czego poszukujesz.

Do owego celu może posłużyć ci zwyczajna trampolina dla dzieci, aczkolwiek przy regularnych ćwiczeniach zachodzi ryzyko, iż szybko się zużyje.

Tags: trening, ćwiczenia, bieganie