Trening funkcjonalny: co to jest i jakie korzyści przynosi?


Trening funkcjonalny jest to wariant intensywnych ćwiczeń, których celem jest generalne wzmocnienie mięśni bez rozbudowywania mięśniowej masy. Polega on na odtwarzaniu ruchów, które wykonujemy na co dzień przy zwyczajnych czynnościach, jednakże w szybszym tempie jak też z wieloma powtórkami.

Trening funkcjonalny Warszawa, w rozróżnieniu od klasycznych ćwiczeń na siłowni, skupia się na naśladowaniu czynów realizowanych przez nas w życiu codziennym. Dzięki temu poszczególne grupy mięśniowe kooperują ze sobą, natomiast my powiększamy przy okazji naszą koordynację jak też gibkość.

Bardzo zalecamy ten artykuł (http://www.lonsdale-benlee.pl/barbello_rekawice_bokserskie_skora_naturalna_4017_braz-35364i) wszystkim, którzy bezskutecznie poszukują tekstów o analogicznej problematyce i które są równie emocjonujące. Kliknij i zobacz.

Trening funkcjonalny Warszawa składa się z ćwiczeń podobnych do rannego wstawania z łoża, sięgania po coś, na przykład wyciągania ręki po rozdrabniacz stojący na najwyższej półce w kuchni, podnoszenia obiektów, wskakiwania na schody – innymi słowy przeważnie wykonywanych przez nas ruchów w przeciągu dnia- zobacz kompletną ofertę pod adresem. Trening funkcjonalny tylko na pierwszy rzut oka zdaje się bezproblemowy. Tak istotnie, aby trud odniósł pożądany skutek, należy narzucić sobie nieomal mordercze tempo treningu.
trener indywidualny warszawa
Author: Doha Stadium Plus Qatar
Source: http://www.flickr.com


Trener indywidualny Warszawa poleca ćwiczyć w sekwencjach trwających po 45 bądź 90 sekund. Na jedną sekwencję przypada jedno ćwiczenie, które powtarzamy jak najprędzej, po czym natychmiast przechodzimy do następnej sekwencji. W czasie treningu funkcjonalnego ważne jest dbanie o zróżnicowanie ruchów. Pomagają w tym dodatkowe narzędzia osiągalne w większości fitness-clubów- zdecydowanie więcej zobaczysz pod tym adresem. Są to m.in.: piłki lekarskie, gumy, worki bułgarskie, drabinki koordynacyjne itp. Trening (zobacz studio treningu personalnego wrocław) funkcjonalny jest to popularna forma zajęć w większości klubów fitness.


Uczestnicząc w podobnych zajęciach możemy mieć pełne przekonanie, iż ćwiczymy pod okiem wyszkolonego instruktora, jaki zaproponuje nam w najwyższym stopniu efektywny plan treningowy a także skoryguje nasze ewentualne pomyłki.

Tags: sprzęt, klub, cel, wysiłek, instruktor