Tłoczony sok jabłkowy najlepszy dla maluchów


Dzieci są dla rodziców najważniejsze. Każdego dnia chcą dać im radosne dzieciństwo, nie tylko spędzając z nimi miłe chwile, kupując im dobrej jakości ubrania, książki i zabawki lub ziszczając ich marzenia, jak również gwarantując stosowną dietę. Poza pysznymi, pełnymi warzyw posiłkami, musimy także zastąpić tak kochane przez szkraby gazowane napoje oraz wybrać tłoczony sok jabłkowy.


owoce
Author: Bakalland
Source: Bakalland
Tłoczone soki jabłkowe robione są jedynie ze świeżych owoców. Nieraz dodawane są do nich przeróżne sezonowe gatunki wiśni, aronii czy porzeczek, które dodatkowo wzbogacają ich smak. Dzieci jednak na ogół przepadają za sokiem jabłkowym, bez dodatków, gdyż najbardziej im smakuje. Sok można zabrać ze sobą i do szkoły, i na wycieczkę lub przechadzkę. Choć przeważnie kupujemy je w większych, 5-litrowych kartonach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nalać je do innej butelki, właściwej dla malucha. Tłoczony sok jabłkowy jest nadzwyczaj istotnym elementem codziennej diety, gdyż zawiera sporo cennych witamin, w tym witaminę C, która jest zwłaszcza konieczna w okresie zimowym, gdy łatwo można zachorować.

Soki jabłkowe zapobiegają też kłopotom z brzuszkiem, ponieważ usprawniają przemianę materii. Dzięki temu, iż mają pyszny, nie uatrakcyjniany cukrami smak, dzieciaki chętnie go piją i niejednokrotnie same rezygnują z uwielbianej dotychczas coli, gdyż smak jabłek jest dla nich
owoce
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
zdecydowanie lepszy. Jeżeli mimo to wolą napoje gazowane, odstawiajmy je powoli, aż po pewnym czasie uda nam się zupełnie z nich zrezygnować.

Nasze następne wpisy są tak samo interesujące, jak ten. Więc wejdź w link tutaj jakie są ceny zabiegów u dentysty we Wrocławiu i oglądaj skrupulatne informacje. Zapraszamy!

Są szkodliwe nie tylko przez zawartość chemii, ale również dlatego, że powodują niszczenie szkliwa, przez co dzieci muszą częściej zmagać się z niechcianymi problemami z zębami.


Stawiając na naturalne soki możesz nie tylko zagwarantować swojemu dziecku zdrowie, lecz również dajesz mu wiele przyjemności z picia naturalnych napojów. Choć to woda jest reklamowana jako najzdrowsza i najlepsza dla organizmu, to naturalne soki dają mu ważne do jego odpowiedniego działania składniki. Pamiętaj, by nie wybierać soczków z koncentratów, ponieważ owocowe nektary wytwarzane są na ogół z owoców przetworzonych, które tracą zdecydowaną część swych walorów odżywczych. Tłoczony sok jabłkowy ze świeżych owoców to świetny napój dla całej rodziny.

Tags: owoce, dieta, sok