Tiry również ulegają awarii - cóż wtedy robić?


Tiry to dość duże samochody, jakie służą wielu przedsiębiorstwom przewozowym do transportu towarów w zasadzie po całym świecie. Te największe ciężarówki mogą przejechać całą Europę, aby przewieźć każdy towar jaki będzie niezbędny klientowi.


Chociaż czasem nawet tak niezawodne pojazdy ulegają usterce i prowadzący nie są w stanie w pojedynkę ich zreperować.


spedycja
Author: Barry Lewis
Source: http://www.flickr.com

środek transportu
Author: Opel


Serwis tir (części do ciężarówek) - to szybka reanimacja zepsutego samochodu


Setki tysięcy pokonywanych kilometrów, dziesiątki ton transportowanych towarów to właściwie codzienność dla kierowców i również ich pojazdów. Nie ma dla nich większego znaczenia czy przedmioty muszą przewieźć do Hiszpanii bądź na obszar Szwecji. Te samochody to wspaniale przystosowane maszyny, jakie zostały tak zaprojektowane, aby przemierzać nawet setki kilometrów każdego dnia i nie ulegać przy tym awarii. Najczęściej do właściwego funkcjonowania tego typu pojazdów wystarczy regularny serwis, jednak one również ulegają poważnym awariom, dlatego trzeba mieć w drodze spis serwisów w danym państwie gdzie można skorzystać z usługi serwis tir - w wyspecjalizowanym warsztacie, który postawi zepsute auto „na nogi”.


Naprawa ciężarówek w każdym warsztacie


Tiry to jedne z najcięższych pojazdów ciężarowych i niekiedy wymagają specjalistycznych warsztatów, niemniej jeżeli jesteśmy użytkownikami mniejszych ciężarówek na przykład samochodów dostawczych, to nie zawsze trzeba od razu poszukiwać serwisu tirów, aby naprawić nasz pojazd. Czasami do pojazdów o małym załadunku potrzebny będzie normalny serwis samochodowy, w którym będzie odpowiedni zestaw serwisowy i właśnie tam będzie możliwa naprawa ciężarówek.


W zależności od tego jakim samochodem jeździmy w naszej flocie, dostosowujmy rodzaj serwisu do poszczególnego samochodu, aby nie okazało się, iż naprawa zwykłego dostawczaka będzie wyceniony na tyle ile naprawa wielkiego tira.

Tags: samochody, warsztat, samochod