Technologia zmienia naszą codzienność


Technologia przekształca nasze funkcjonowanie i ani na trochę nie pozwala o sobie zapomnieć. Towarzyszy nam coraz częściej doprowadzając do okoliczności, iż niekiedy nie można sobie wyobrazić codziennie działanie bez jej pomocy.
Technologia kojarzy się z jednej strony, z wygodą, gdyż pomaga nam w życiu, z drugiej zaś, z ograniczeniami, ponieważ coś nowego to problem, to wkuwanie na nowo, to rzeczy, jakich do końca nie pojmujemy. No więc, jak to jest z tą technologią, jest pomocna czy nie?

Z technologią jest jak z każdym przedmiotem, który tworzony jest, ażeby czynić życie lepszym i bardziej komfortowym, jednak często to życie mimowolnie utrudnia. Można podać ciekawy przykład. Kiedyś można było w sklepie płacić jedynie pieniędzmi, a nagle pojawiły się do obiegu karty płatnicze.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany temat? To świetnie, gdyż pod linkiem hydromechanika opinie znajdziesz fascynujące dane, które Cię zaabsorbują.

Wielu sprzedawców na tę zmianę zareagowało na spokojnie, twierdząc, że ich to nie dotyczy.
Zabawki Hot Wheels
Author: Hazwan Norizan
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach jednakże widzimy, w którą stronę to poszło: niemożność płacenia kartą to często stracony klient. Zwłaszcza jest to widoczne w wielkich ośrodkach miejskich, w których poza mieszkańcami zakupy robią przyjezdni, zatrudnieni na kontrakcie, zwiedzający czy studenci, dla nich płatność kartą to coś normalnego. Kiedy nie ma tej możliwości idą do innego sklepu.

W tym przypadku rozwój technologii powinniśmy nazwać zbawieniem (nie musimy bowiem nosić przy sobie za dużo pieniędzy), jak i męczarnia (dla ekspedientów starszego pokolenia, którzy nie do końca potrafią się przystosować do płatności kartą). Technologia więc wspomaga, ułatwia życia, lecz też również je utrudnia. Osoby, które są przystosowanie do tradycyjnych sposobów pracy nagle rzucane są na głęboką wodę i przymuszane, by błyskawicznie nauczyć się pływać.

Rozumiejąc tego typu minusy rozwoju technologii należy jednakowoż powiedzieć, że jest więcej zalet, i to w większości sytuacji, nie jest istotne czy mówimy o odkrywczych aplikacjach czy o hydrografice, w każdej z tych dziedzin technologia odkrywa nowe lądy, kreuje nową rzeczywistość, która pcha nas do przodu, pomaga nam się rozwijać w przeróżnych dziedzinach. Jednocześnie należy rozumieć obawy, jakie zawsze są obecne, kiedy pojawia się coś nowego. To normalne, ale to też ukazuje, iż wszelkie zmiany technologiczne powinny być wprowadzane z poszanowaniem praw każdego człowieka.

Tags: technologia, nauka, pracownicy