Technologia voip i jej wykorzystanie w przedsiębiorstwach


Od pewnego czasu znacznie większą popularnością, szczególnie w firmach, które wielokrotnie kontaktują się z kontrahentami cieszą się telefony wykorzystujące technologię VoIP. To skrót znaczący tyle co „Voice over Internet Protocol”. Technologia tego typu umożliwia takie przekształcanie sygnału ludzkiego głosu, żeby można było go przesyłać przez internet.


Jak łatwo się domyślić centrale telefoniczne działające w tej technologii są o wiele mniej kosztowne w utrzymaniu niż standardowe.

Chcesz przeczytać inne podobne praktyczne porady? Jeżeli tak, to zobacz tutaj hercegowina, a niewątpliwie nie odczujesz rozczarowania.

Z tego powodu właśnie właściciele firm podejmują decyzję o wykorzystaniu takiego rozwiązania jak telefonia ip.

czytaj:

telefon ip
Żeby móc pracować w takiej technologii musimy mieć odpowiedni sprzęt. Tutaj mamy dwa wyjścia. Jedno to zainstalowana w biurze bramka voip lub centrale voip. To urządzenie telekomunikacyjne dające możliwość przekształcenia sygnału ze zwykłego aparatu telefonicznego na ten, który można przesłać przez internet. Zwykle takiego typu bramki mają wmontowany system call center. To wspaniałe rozwiązanie, gdy dzwoni do nas wielu klientów lub my prowadzimy na przykład sprzedaż bezpośrednią, albo infolinię. Dobrze jest zwrócić uwagę na takiego typu rozwiązanie. Zredukujemy tym sposobem koszty, nie będziemy przywiązani do żadnego operatora.

Zamiast bramki możemy po prostu kupić i zamontować telefon ip. To po prostu odmiana aparatu telefonicznego, lecz w odróżnieniu od standardowego nie jest podpięty do żadnej linii telefonicznej, tylko do sieci internetowej.

zobacz:

naturalnie tego typu rozwiązanie ma pewne wady. Przede wszystkim jest bardziej awaryjna niż zwykłe łącza telefoniczne. Wciąż się rozwija, zatem w ciągu paru lat sytuacja ta prawdopodobnie ulegnie zmianie. Teraz jednak powinniśmy się liczyć z zakłóceniami. Naturalnie jeżeli niespodziewanie utracimy dostęp do internetu, nastąpi jakaś awaria - od razu przestaną działać również telefony, co może przysporzyć nam mnóstwo strat. Nie zapominajmy o tym, decydując się na tę technologię.

Dziś, gdy jeszcze jest na etapie dopracowywania, należy ponadto mieć w firmie chociaż jedną standardową linię telefoniczną, tak na wszelki wypadek. Wtedy będziemy mieć gwarancję, ze nawet jeśli dojdzie do jakiejś awarii i z internetem będą problemy, to nie zostaniemy całkowicie odcięci od możliwości skontaktowania się z klientami.

Tags: telefon, VoIP, call center