Spływy pontonowe - odpoczynek dla wszystkich chętnych|każdego zainteresowanego


Górskie spływy pontonowe nie bez powodu stają się coraz popularniejsze. Jest to wyśmienite połączenie sportu z rekreacją. Spływy pontonowe to obowiązkowy punkt na mapie turystów poszukujących wrażeń, z dala od zgiełku cywilizacji. Rafting to rekreacja, która pod różnymi względami nie jest wymagająca. Skorzystać z niej może prawie każdy. Do jej zorganizowania wystarczy górska rzeka oraz ponton. Przygodę z raftingiem warto zacząć od łatwiejszej trasy, z czasem jednak naturalne staje się domaganie coraz bardziej skomplikowanych spływów - podczas, których ryzyko wywrotki jest bardzo wysokie.

Rafting
Author: Ungry Young Man
Source: http://www.flickr.com
Rafting to sportowo-rekreacyjna odmiana flisu. Więcej tutaj kliknij tutaj. Kiedyś, przy słabo rozwiniętej infrastrukturze dróg albo jej całkowitym braku - najwygodniejszą metodą transportowania towarów był transport wodny. Dzisiaj pływa się dla przyjemności.

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na męczące Cię zagadnienia związane z tą tematyką, to kliknij tu i sprawdź - z pewnością Cię to zaciekawi!

Spływy pontonowe nie bez przyczyny stają się coraz popularniejsze. Aktywny wypoczynek wraz z odkrywaniem środowiska naturalnego od strony, której nie da się doznać idąc pieszo czy jadąc rowerem. Ruch i świeże powietrze, dobrze zrobi osobom prowadzącym siedzący tryb życia.Wbrew pozorom oraz powszechnie panującej opinii, spływy pontonowe, są zadedykowane właściwie dla każdej osoby - niezależnie od wieku, płci i poziomu sprawności fizycznej - każdy może czuć się całkowicie bezpiecznie. W solidnych i niewywrotnych pontonach prosto jest odpocząć, chłonąć widoki czy fotografować okoliczną roślinność. Uczestnicy spływu winni być na tyle sprawni, by wiosłować. Wygórowany wysiłek nie jest wymagany, chodzi jedynie o utrzymanie pontonu w nurcie. Dzieci mogą płynąć spływem pod kuratelą prawnych opiekunów.

Spływy pontonowe odbywają się w czasie, gdy rzeka nie jest zamarznięta, mniej więcej od marca do listopada. Ilość osób uczestniczących w spływie to: minimum dwie, maksymalnie 82. Przed spływem każdy uczestnik, ma zaakceptować regulamin oraz wpisać się na listę obecności. Na brzegu rzeki wydaje się kaski, kamizelki ratunkowe i pagaje do wiosłowania. Uczestnicy pomagają wyładować pontony i ustawiają je nad wodą. Przed startem przeprowadzany jest krótki instruktaż, podczas którego pokazuje się jak siedzieć w pontonie, wiosłować oraz uchronić się przed kontaktem z wodą. Omawiane jest też zachowanie w razie zawieszenia się pontonu na brzegu oraz wypadnięcia spływowicza za burtę. Po instruktażu uczestnicy dzielą się na grupy, usadawiają pontony i rozpoczynają spływ. Spływ może odbywać się pod nadzorem sternika. Możliwe jest także wypożyczenie pontonów i spływ samodzielny. Wszystko to tutaj spływy pontonowe bardo.

Tags: rafting, trasy, brzeg, Nurt