Spływy pontonowe - odpoczynek dla wszystkich chętnych|każdego zainteresowanego


Górskie spływy pontonowe nie bez powodu stają się coraz popularniejsze. Jest to wyśmienite połączenie sportu z rekreacją. Spływy pontonowe to obowiązkowy punkt na mapie turystów poszukujących wrażeń, z dala od zgiełku cywilizacji. Rafting to rekreacja, która pod różnymi względami nie jest wymagająca. Skorzystać z niej może prawie każdy. Do jej zorganizowania wystarczy górska rzeka oraz ponton. Przygodę z raftingiem warto zacząć od łatwiejszej trasy, z czasem jednak naturalne staje się domaganie coraz bardziej skomplikowanych spływów - podczas, których ryzyko wywrotki jest bardzo wysokie.

Rafting
Author: Ungry Young Man
Source: http://www.flickr.com
Rafting to sportowo-rekreacyjna odmiana flisu. Więcej tutaj kliknij tutaj. Kiedyś, przy słabo rozwiniętej infrastrukturze dróg albo jej całkowitym braku - najwygodniejszą metodą transportowania towarów był transport wodny. Dzisiaj pływa się dla przyjemności. Spływy pontonowe nie bez przyczyny stają się coraz popularniejsze. Aktywny wypoczynek wraz z odkrywaniem środowiska naturalnego od strony, której nie da się doznać idąc pieszo czy jadąc rowerem. Ruch i świeże powietrze, dobrze zrobi osobom prowadzącym siedzący tryb życia.Wbrew pozorom oraz powszechnie panującej opinii, spływy pontonowe, są zadedykowane właściwie dla każdej osoby - niezależnie od wieku, płci i poziomu sprawności fizycznej - każdy może czuć się całkowicie bezpiecznie. W solidnych i niewywrotnych pontonach prosto jest odpocząć, chłonąć widoki czy fotografować okoliczną roślinność.

Jeżeli poszukujesz innych danych na omawiany temat, to też rzuć okiem na szkoła kitesurfingu hel pokrewne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

Uczestnicy spływu winni być na tyle sprawni, by wiosłować. Wygórowany wysiłek nie jest wymagany, chodzi jedynie o utrzymanie pontonu w nurcie. Dzieci mogą płynąć spływem pod kuratelą prawnych opiekunów.

Spływy pontonowe odbywają się w czasie, gdy rzeka nie jest zamarznięta, mniej więcej od marca do listopada. Ilość osób uczestniczących w spływie to: minimum dwie, maksymalnie 82. Przed spływem każdy uczestnik, ma zaakceptować regulamin oraz wpisać się na listę obecności. Na brzegu rzeki wydaje się kaski, kamizelki ratunkowe i pagaje do wiosłowania. Uczestnicy pomagają wyładować pontony i ustawiają je nad wodą. Przed startem przeprowadzany jest krótki instruktaż, podczas którego pokazuje się jak siedzieć w pontonie, wiosłować oraz uchronić się przed kontaktem z wodą. Omawiane jest też zachowanie w razie zawieszenia się pontonu na brzegu oraz wypadnięcia spływowicza za burtę. Po instruktażu uczestnicy dzielą się na grupy, usadawiają pontony i rozpoczynają spływ. Spływ może odbywać się pod nadzorem sternika. Możliwe jest także wypożyczenie pontonów i spływ samodzielny. Wszystko to tutaj spływy pontonowe bardo.

Tags: rafting, trasy, brzeg, Nurt