Sprzęt rehabilitacyjny


Rehabilitacja to proces, podczas którego chory powraca do zdrowia i formy. Bywa stosowana po wystąpieniu rozmaitych urazów, na przykład złamań kości. W tego rodzaju przypadkach zwykle stosuje się usztywnienie określonej części ciała po wcześniejszym zestawieniu kości. Usztywnienie takie, przykładowo w postaci opatrunku gipsowego, zostawia się do czasu całkowitego zrośnięcia kości. Zazwyczaj jest to czas około sześciu tygodni.


Krew prawdę Ci powie?
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Rehabilitacja bywa wymagana także jako pomoc dla ofiar wypadków, na przykład samochodowych. Wskutek wypadków często ulega się rozmaitym uszkodzeniom kręgosłupa, w szczególności części szyjnej. Rehabilitacja (rehabilitacja kręgosłupa wrocław) jest więc ogromnie przydatna dla odzyskania całkowitej sprawności. Ogromnie istotny jest tutaj akcesoria rehabilitacyjne, jaki jest wykorzystywany. Powodzenie procesu rehabilitacji w dużej mierze zależy od doboru i jakości tych przyrządów oraz leków na których temat można przeczytać, np. na pod tym adresem.

Rehabilitacja w chorobach

Różnorodne procesy tego rodzaju stosuje się także w przypadku chorób, których rezultatem jest powstanie urazu. Za przykład może posłużyć porażenie mięśni spowodowane boreliozą. Wywołuje ono całkowitą niemożność poruszania mięśniami, przykładowo w jednej połowie twarzy. W tego typu przypadkach stosuje się kilka typów czynności. Najważniejsze są regularne i dokładne masaże twarzy, służące rozgrzaniu i pobudzeniu mięśni. Poza tym wykorzystuje się specjalne lampy do naświetlania danego obszaru.

Noworoczne postanowienie - jem zdrowo!
Author: Good One PR
Source: Good One PR
Niekiedy również przydatne są przyrządy rehabilitacyjne podrażniające nieruchome mięśnie prądem elektrycznym o niskim napięciu, co także pobudza mięśnie. U pacjenta niekiedy wywołuje to niemiłe uczucie lekkiego bólu, lecz efekty są bardzo pozytywne. Rehabilitacja kojarzy się też ze schorzeniami ortopedycznymi. Przykładem może być niepełne wykształcenie stawu biodrowego u noworodków.

Zaintrygowały Cię wątki opracowane w naszym wpisie? Na pewno spodoba Ci się także dodatkowe czytanie (https://www.welldent.wroclaw.pl/). Nie ociągaj się zatem i wejdź do kolejnej witryny.

W takich sytuacjach często zalecane są specjalne profesjonalne poduszki ortopedyczne.

Dostępność

Produkty tego typu można dostać w wielu różnych punktach. Podstawowym jest sklep medyczny, gdzie do kupienia są też akcesoria dla lekarzy. Punkty takie działają także za pośrednictwem Internetu. Zalecenia elementów zależą od ich rodzaju oraz firmy i często wiążą się z jakością akcesoriów.

Tags: masaż, zdrowie, lekarz, Rehabilitacja