Sprzęt medyczny – funkcjonalność i duży komfort


Łazienka, która urządzana jest w domu, w którym mieszka osoba niepełnosprawna musi posiadać kilka innych elementów wyposażeniowych, których nie znajdziemy w łazienkach standardowych. By osoba z niepełnosprawnością sprawnie mogła się kąpać czy też przeprowadzać inne czynności związane z poranną toaletą, bezwarunkowo potrzebna są pewne zastosowania, które będą bardziej przyjazne.


akcesoria łazienkowe
Author: Tiger
Source: Coram Poland
Przydatne są m.in. uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych. Dzięki nim osoba niepełnosprawna będzie miała gwarancję, że w trakcie korzystania z toalety będzie miała, za co uchwycić się, nie tracąc równowagi, co mogłoby zakończyć się wypadkiem i poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Maksymalne wyeliminowanie takiego ryzyka jest w dzisiejszych czasach niebywale proste. Dzięki praktycznym uchwytom, nasza łazienka stanie się o wiele bezpieczniejsza.

Jeśli nasz maluch ma duże problemy z postawą ciała można mu pomóc w starciu z tymże problemem przy pomocy pionizator baffin. Dobrej jakości pionizator może osiągnąć fantastycznie efekty. Dzięki jego zastosowaniu pacjent poprawi pracę swojego organizmu, trwale zapobiegnie zastojom w układzie moczowym, usprawni ruchliwość stawową czy efektywnie wesprze pracę jelit. Bardzo wielu dyplomowanych rehabilitantów nie wyobraża sobie swej pracy bez tegoż urządzenia. Pionizatory mogą być też używane do pobudzania psychoruchowego dzieci i prawidłowego rozwoju układu mięśniowego.


Pierwotna dysplazja bioder u noworodków oraz niemowląt bywa niezmiernie groźna i dlatego też należy sobie z tym radzić od wczesnych lat dziecka. Jak to zrobić? Bardzo pomocna w tym na pewno okaże się poduszka frejki. Poduszka frejki jest używana nawet do osiemnastego miesiąca życia noworodka. Jest niezmiernie skuteczna dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji. Potrafi utrzymywać kończyny dolne noworodka w pozycji korekcyjnej z zagięciem w stawie biodrowym. Zaletą poduszki jest to, że posiada ona specjalnie opracowany wkład usztywniający, który jest wykonany z filcu, który okryty jest folią.

Jeżeli zainteresował Cię ten wątek, zobacz dodatkowo inne polecane www, ponieważ przedstawiają one zbliżony temat, więc na pewno Cię zafascynują.

Szeleczki stabilizowane są na tułowiu. Nie ma też kłopotów z czyszczeniem pokrowca. Jest to proste, ponieważ nie ma żadnych problemów powiązanych ze zdejmowaniem oraz praniem.

Tags: zdrowie, niepełnosprawni, łazienki, uchwyty, niemowlęta, bezpieczeństwo