Sprawdź sprężyny w zawieszeniu


Krajowe drogi nie sprzyjają autom. Szczególnie w okresie zimowym zawieszenie jest zagrożone. Dlatego zalecane jest serwisowanie samochodu – można wtedy wymienić sprężyny. W jakich sytuacjach zbadać zawieszenie auta?
Sprężyny
Source: http://www.vanel.com
Pomijając temat nierówności na polskich drogach, zima jest czasem posypywania jezdni. Piasek razem z ukochanym pośniegowym błotem przyspieszają korozję. Znowu więc musimy więc zmieniać tłumiki, a także po prostu sprężyny. O nich zwykle nie pamiętamy, a to poważny błąd. Skorodowana sprężyna w dowolnym momencie może puścić.

Sprężyny śruboweZdarza się, że przy kontrolach pojazdów zapominamy o sprężynach śrubowych, które są naprawdę ważnym elementem zawieszenia.

Jeżeli masz ochotę uzyskać jeszcze inne informacje na ten temat, odkryj ponadto (https://detailing-centrum.pl/plyn-do-mycia-silnika) pozostałe nasze strony na zbliżony temat - one również są ciekawe.

Utrzymują masę auta również przy postoju, mają wpływ na wysokość prześwitu pod samochodem i kumulują energię. Przede wszystkim łagodzą wstrząsy, kiedy jeździmy po dziurawych trasach. Przy okazji gromadzą różne zabrudzenia.

Powłoka ochronna sprężyny niszczy się, a niezasłonięta stal oczywiście rdzewieje. Jazda z tego powodu robi się mniej bezpieczna, dlatego, że w niespodziewanie sprężyna może zawieść. Poza tym skorodowane sprężyny pogarszają sprawność hamowania o około 5%, a na to w czasie zimy nie możemy sobie pozwolić.

Chevrolet
Author: Mototarget.pl
Source: © Mototarget.pl
Kiedy sprawdzamy zawieszenie?Najważniejsze, że zużycie sprężyn śrubowych jest zależne przede wszystkim od wagi auta, mniej od tego, ile jeździmy. Im większe auto, tym częściej trzeba kontrolować sprężyny i zmieniać je.

Intrygujący artykuł? Jeśli tak uważasz, to kliknij tu, w serwisie ładowanie pojazdów elektrycznych, który tam miejscu się znajduje, także jest coś interesującego!

W tym celu trzeba pojechać na stanowisko pomiarowe i dokładnie sprawdzić geometrię samochodu. Gdy jest naruszona, oznacza to, że należy kupić świeże sprężyny.Proces wymiany sprężynEksperci w warsztacie nie powinni mieć z wymianą większego problemu. Jeżeli oczywiście chcemy zająć się tym sami, niezbędny będzie typowy ściągacz sprężyn. Może okazać się raczej, że kupno sprzętu to większy wydatek niż serwis. bardzo ważne jest to, że zawsze trzeba wymienić sprężyny na osi i nie wolno wymieniać ich po tej samej stronie pojazdu. Dobrze odszukać sprężyn w częściach zamiennych – nie ma konieczności od razu kupować oryginalnych sprężyn.

Tags: zima, samochód, Energia, Zawieszenie, droga, strona, sprężyna, błąd