Sposób odżywiania kobiet ciężarnych - jak sprawić, by była nie jedynie najzdrowsza, ale także smaczna


Czekanie na upragnione dziecko umie być okresem wysoce ciekawym i pełnym wyzwań, które jednak są do sprostania. W dwudziestym pierwszym wieku obraz wymogów, jakie musi pełnić kobieta w ciąży jest nieznacznie przekoloryzowany – wbrew danym mitom rozwijającemu się dziecku rzadko pomaga nieustanne przebywanie w domu, słuchanie muzyki poważnej czy rozwiązywanie krzyżówek.


Tego rodzaju czynności świadczą tylko o potencjalnej wiedzy albo inteligencji rodziców. To, co najistotniejsze w trakcie odpowiedniego rozwoju dziecka to dobra samopoczucie fizyczna i kondycja kobiety w ciąży, jej samopoczucie, usunięcie nikotyny , a także następnych używek i prawidłowy jadłospis. W dwudziestym pierwszym wieku jest znacznie mnóstwo okazji i dieta kobiet w ciąży może być też wegetariańska, o ile sprawnie się ją zaplanuje. Poniżej da się znaleźć trochę pożytecznych wskazówek, które mogą znacznie uprościć życie każdej przyszłej mamie.

Przede wszystkim zdecydowanie dobrze wiedzieć, że wbrew pozorom nie trzeba wtedy jeść dwa razy więcej, niż na ogół – według dietetyków należy spożywać więcej pokarmu, ale potrzebne minimum to w czasie pierwszych trzech miesięcy zaledwie ok. 360 g – tyle, co przeciętne śniadanie. Z kolei jest faktem, iż niektóre panie w ciąży posiadają nieregularny lub zwiększony apetyt, lecz jeżeli takie zjawisko nie zachodzi, nie powinno się wmuszać w siebie wielkich ilości jedzenia (dowiedz się więcej). Dieta kobiety w ciąży – porównując z standardową dietą – powinna być bogata w kwas foliowy, wapń, żelazo , a także rozmaite witaminy. Z tego powodu w tym czasie szczególnie ważne jest spożywanie sporej ilości warzyw – to one zawierają duże ilości folianów, przykładowo do świetnych jego źródeł należą brukselka, sałata, szparagi , a także strączki. Najlepiej, aby spożywać więcej kwasu foliowego również przed ciążą, znacznie przydatne jest także suplementowanie. Natomiast kwasy omega-3 są w sporej ilości u tłustych ryb , jak również w oleju lnianym; dużej ilości lekarzy także zaleca dodatkową suplementację. Należy pamiętać, że olej budwigowy to źródło bardzo cenne, ale powinno się go przechowywać w dobrych warunkach – zawsze w lodówce.

Żelazo da się pobierać z wysoce wielu źródeł, nie tylko z czerwonego mięsa – w dzisiejszych czasach jednakowo ważne, jak spożywanie żelaza, jest jego absorbowanie, które umie być o wiele większe, jeżeli jest spożywane go zarazem z produktami zawierającymi wit. C.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie dentysta, którą tu odnajdziesz, również jest coś ciekawego!

Z tego powodu dietetycy rekomendują dla przykładu herbatę z pokrzywy – zawiera oba składniki. Ponadto porządnym źródłem żelaza jest ciecierzyca, fasola, zielone warzywa i otrębach. Dieta kobiety w ciąży jest w stanie być dzięki temu znacznie smaczna.

Tags: witaminy, panie w ciąży