Opis rodzajów piłek do tenisa.


Wiele osób nie docenia wagi piłek do tenisa. Prawda jest jednak taka, że dobrze dobrana piłka może zmienić przebieg gry.Profesjonalni zawodnicy używają nowych piłek prawie przy każdej okazji. Trenują nimi, aby w celu przyzwyczajenia się do nich i wiedzieć jak ich użyć, kiedy rozpoczyna się mecz. Profesjonaliści pierwszy raz wymieniają piłki do tenisa już po siódmym gemie meczu, a później czynią tak konsekwentnie co 9 kolejnych gemów. To chyba trafnie obrazuje, jak bardzo ważny jest cały ten proceder.


Kliknij tutaj
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Piłki do tenisa dzielimy na 2 główne kategorie - piłki bezciśnieniowe i piłki ciśnieniowe.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących wątków na ów temat? Mamy do Ciebie dobrą informację - klikaj (https://dominikkania.pl/) w podany link i rozkoszuj się czytaniem.

Piłki bezciśnieniowe posiadają grubszy kauczukowy środek i zachowują dobrą jakość odbicia, dlatego używa się ich przez dłuższy czas.Podstawowa charakterystyka tych piłek to znaczna twardość i ciężkość przy odbiciach, co powoduje, że kontrola uderzenia jest utrudniona.Ten wybór to doskonałe rozwiązanie na treningi lub dla osoby grającej okazjonalnie. Piłki te kupuje się w wiadrze albo w worku.Piłki ciśnieniowe są lżejsze i miękkie, a więc w przeciwieństwie do omawianych wcześniej bezciśnieniówek, gracz odczuwa dużą przyjemność z gry, z powodu dobrej kontroli uderzeń. Piłki te winny być używane stale, ponieważ każdy dzień to utrata ciśnienia, a co za tym idzie niższy kozioł piłki i brak komfortowej gry.
To doskonałe rozwiązanie dla osoby grającej regularnie albo profesjonalnie. Piłki pakowane są po trzy albo 4 sztuki w specjalnym pojemniku, a po jego otworzeniu powinno się usłyszeć charakterystyczny dźwięk, który jest spowodowany uwolnieniem ciśnienia.

Czy dobra witryna (www.metfix.com.pl/oferta/osprzet-zeglarski/kotwice-nierdzewne/kotwice-nierdzewne/) sprosta Twoim wymaganiom? Sądzę, że tak. Tam również oczekują na Ciebie świeże posty. Namawiam!

By sprawdzić czy piłka wciąż nadaje się do grania, unosi się ją na wysokość stu cali, puszcza i oczekuje aż się odbije od twardego podłoża. Jeśli po koźle wzniesie się ona na wysokość 53-58 cali, to oznacza, że ciągle jest dobrze napompowana. Dla przeciętnego gracza piłka powinna wystarczyć na rozegranie 6-8 setów (Oferta firmy Novasport).


piłka na korcie
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com
Każda firma wytwarzająca piłki ma w ofercie 3 rodzaje piłek: poziom profesjonalny,mistrzowski i rekreacyjny. Poziom profesjonalny to najlepsze piłki producenta, przez co wiele zawodowych turniejów tenisowych decyduje się na używanie danej marki.Takie piłki zapewniają jakość i wytrzymałość na najwyższym poziomie. Poziom mistrzowski to piłki trochę gorsze od wcześniej wspomnianych, lecz dla większości graczy średnio-zaawansowanych będą bardzo satysfakcjonujące. Ostatnio poziom przeznaczony jest dla rekreacyjnych zawodników jak i do treningowego użycia, dlatego tych piłek unika się przy turniejowej grze na punkty. Jest wiele rodzajów piłek tenisowych, lecz na decyzję, które wybrać - ma wpływ wiele czynników.Dobór nieodpowiednich piłek może mieć tak samo zły wpływ na grę gracza jak brak stosownej dla jego umiejętności rakiety.

Tags: gracze, gra, mecz, rakieta, zawodnicy, sety