Specjalistyczne sposoby kuracji nietrzymania moczu


Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest nadwątleniem mięśni dna macicy, które nie kurczą się prawidłowo i nie ściskają cewki moczowej. Podyktowane może być także rozciągnięciem pochwy, czego skutkiem jest zmiana kąta nachylenia cewki . W efekcie dochodzi do automatycznego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi jedynie w wypadkach podniesionego ciśnienia w środku jamy brzusznej, a więc podczas śmiechu, kaszlu, kichania, a również w trakcie zwiększonego wysiłku fizycznego. W spoczynku nie spostrzega się niemiłych niedyspozycji.

zabiegi medycyny estetycznej
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
Problem jest ogromnie częstym schorzeniem oraz dotyczy wielu kobiet po porodzie naturalnym czy też po okresie menopauzy. Jest to grupa około 3 do 5 milionów pacjentek w naszej ojczyźnie. W grupie kobiet po trzydziestce odsetek ów może wzrastać do 30%, a po pięćdziesiątce – do prawie 60%. Nie leczone nietrzymanie moczu wiedzie do dużego ograniczenia komfortu życia z powodu niemiłego zapachu powiązanego z wyciekającym moczem i następowania powikłań takich jak: zapalenie układu moczowego i wyprysków skóry krocza. Rozpoznanie wysiłkowego nietrzymania moczu zachodzi na podstawie charakterystycznego wywiadu chorobowego a także po wykonaniu testów diagnostycznych. Do zazwyczaj wykonywanych zalicza się testy podpaskowe, jakie zapewniają obiektywną ocenę stopnia nietrzymania moczu a także efektywności leczenia farmakologicznego oraz fizjoterapii. Jeśli chodzi o nietrzymanie moczu leczenie uzależnione jest od stopnia zaawansowania objawów. Jedną z opcji terapeutycznych jest laseroterapia czy nastrzykiwanie ścian pęcherza moczowego toksyną botulinową.Czym jest laserowe obkurczanie pochwy? Zabieg ów polega na nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Światło lasera wzmacnia ścianę pochwy. Efektem jest stymulacja włókien kolagenowych śluzówki pochwy, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej a także przywraca jej należyte funkcjonowanie. Leczenie laserem obejmuje 2 fazy: Etap I Tuż przed rozpoczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki jest dokładnie wymyta, po czym roztwór dezynfekujący zostaje delikatnie osuszony oraz usunięty z błony śluzowej.

Zamieszczony się w podobnym serwisie artykuł niewątpliwie również Cię zaciekawi - to ważny tekst (https://moveforlife.pl/) traktujący o omawianej sprawie.

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie do pochwy wziernika laserowego, który służy jako układ doprowadzania wiązki laserowej. Energia lasera jest aplikowana wzdłuż przedniej ściany pochwy.

Tags: dolegliwości, choroba, Botox, pacjentka