Skuteczna pielęgnacja skóry twarzy nie jest prostą sprawą. Klucz stanowi dobór odpowiedniego kremu!


Nie ma chyba na świecie kobiety, która byłaby w stu procentach zadowolona ze swojego wyglądu. Przeważająca większość przedstawicielek płci pięknej walczy z różnymi mankamentami urodowymi, wśród których prym wiodą problemy z cerą. Frustrację związaną z niedoskonałościami skóry twarzy nasilają współczesne czasopisma, które prezentują wyretuszowane fotosy celebrytek.
Rodzaje cery i kłopoty związane z każdym z nich


Do najbardziej problematycznych rodzajów cery bezsprzecznie zalicza się cera tłusta oraz cera sucha. W przypadku pierwszej z nich winę za wszystkie powstałe niedoskonałości ponosi nadczynność gruczołów łojowych. Nasilonej produkcji łoju towarzyszy zazwyczaj przyspieszone rogowacenie naskórka i częste stany zapalne. Typową cechą skóry tłustej jest również: nierówna powierzchnia, niezbyt estetyczny żółtawy koloryt oraz rozszerzone pory.

Kliknij ten link, by sprawdzić, co inny serwis udostępnił (http://www.rajsoczewek.pl/akcesoria-do-okularow) na taki wątek. To na pewno także Cię zainteresuje.

W porównaniu z powyższym opisem cera sucha może się wydawać dużo "łatwiejsza w obsłudze". Jest to jednak mylne wrażenie. Gruczoły łojowe posiadaczek tego typu cery wydzielają mniej sebum niż jest potrzebne do tego, by skóra była zdrowa i piękna. W związku z tym często jest ona ściągnięta i źle reaguje na czynniki zewnętrzne, takie jak niskie temperatury, ostre słońce, niewłaściwe kosmetyki czy chlorowana woda. Kontakt z wyżej wymienionymi faktorami zwykle skutkuje uporczywym swędzeniem, łuszczeniem się, zaczerwienieniami, a nawet pęknięciami na powierzchni skóry. Specjalistyczne informacje o kremach do suchej cery - Czytaj dalej.


Jak radzić sobie z tak problematyczną cerą?


Joga
Author: iStock
Source: iStock


Kluczem do opanowania najpoważniejszych problemów związanych z cerą tłustą i cerą suchą są perfekcyjnie dobrane preparaty kosmetyczne. Pielęgnacja cery tłustej powinna łączyć w sobie nawilżanie i skuteczną regulację wydzielania łoju. Artykuły do pielęgnacji cery tłustej to produkty, o których trzeba poczytać Potrzebna ci pielęgnacja cery tłustej ? pod tym linkiem. Z kolei dobry krem (zobacz krem do stóp) do cery suchej ma za zadanie dostarczyć w głąb skóry potrzebną ilość wody i jednocześnie zapobiegać jej utracie poprzez pozostawienie lekko tłustego filmu. W trakcie poszukiwań kosmetyków idealnych dla naszej cery nie należy ograniczać się do znanych specyfików drogeryjnych. Preparaty dostępne w sieciówkach produkowane są w taki sposób, by odpowiadały jak największej grupie klientów. Tymczasem cera każdej z nas ma specyficzne potrzeby i dlatego świetny pomysł stanowi wyprawa do apteki po tak zwane dermokosmetyki.
Pod tym terminem skrywają się kosmetyki opracowane przez farmaceutów, których celem jest wyleczenie dotkliwych problemów skórnych. Ich cena jest oczywiście wyższa niż zwykłych kremów z drogerii, niemniej jeśli zależy nam na zdrowiu skóry, warto po nie sięgnąć. Przed zakupem upatrzonego preparatu opłaca się sprawdzić ofertę aptek internetowych, które często sprzedają pewne artykuły taniej niż te tradycyjne.

Tags: kosmetyki, efekty, skóry, konie