Sezonowa dieta


Nowoczesny styl życia wyjątkowo szkodzi naszemu samopoczuciu. Za dużo czasu siedzimy nad pracą, chodzimy notorycznie zmęczeni oraz rozdrażnieni. Taki stan wpływa na nasze kłopoty z zasypianiem. Zmęczenie próbujemy zlikwidować dużymi ilościami napojów energetyzujących. Dodatkowo, nasza dieta nie zachwyca. Spożywamy za dużo przetworzonych produktów. Rezygnujemy ze zdrowego, domowego jedzenia na rzecz błyskawicznych obiadów na mieście. W naszym codziennym planie zajęć brakuje czasu na sport i relaks.
jedzenie latem
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Sezon letni to doskonały moment, by odmienić ten szkodliwy tryb i nauczyć się żyć zdrowiej. Cała przyroda jest po naszej stronie. Po pierwsze, większa ilość promieni słonecznych powoduje, że posiadamy ogromną ilość energii do działania. Poza tym, w tym czasie łatwiej o sezonowe warzywa oraz owoce, którymi trzeba się zajadać.

Powinniśmy przewertować swoje księgi kulinarne i poczytać rozmaite blogi i spróbować zupełnie nowych receptur. Może się okazać, że ugotowane we właściwy sposób jarzyny wcale nie są takie nudne. Przyzwyczajmy się do ciepłych zup, które są niezwykle istotne dla naszego układu trawiennego. Dobrą stroną letniej przemiany jest fakt, że nie mamy ochoty na tłuste i ciężkostrawne dania. Można zatem szaleć ile dusza zapragnie z warzywami.Okres letni to również prawdziwy festiwal owoców, które trzeba pożerać w dowolnych ilościach. Przemycajmy je do naszej codziennej diety w każdej formie.

Ta oferta sweet-home jest niesamowicie interesująca i jeżeli szukasz większą ilość danych na omawianą tu problematykę, to znajdziesz je tutaj.

Są one idealnym składnikiem pysznych deserów. Jeżeli jednakże troszczymy się o linię i nie mamy zamiaru złapać nadprogramowych kilogramów, można zastosować jakiś zamiennik cukru.
jedzenie latem
Author: Jaime Olmo
Source: http://www.flickr.com
Jest ich całe mnóstwo. Niedawno bardzo modna jest stewia, która jest kilkaset razy słodsza od cukru, a prawie wcale nie posiada żadnych kalorii. Świetnie w tej roli sprawdzają się również naturalne słody, syrop klonowy, czy cukier brzozow. Mnóstwo ludzi do słodzenia używa miodu, który wprawdzie ma więcej kalorii od cukru, ale nie narusza równowagi mineralnej organizmu.

Latem warto zaprzyjaźnić się z ruchem na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrową dietą przyniesie nam wspaniałe efekty w bardzo szybkim okresie.

Odkryj propozycje na tanie gotowanie przepisy!

Tags: owoce, deser, warzywa, jedzenie, przepisy, cukier